Predstava ,,Brod za lutke" Milene Marković, u režiji Ane Tomović, na ovogodišnjem festivalu biće izvedena 9. marta u francuskom gradu Anseniju, saopšteno je iz SNP-a.
Predstava je dobila brojne nagrade, među kojima i šest nagrada Sterijinog pozorja.
U predstavi igraju Jasna Đuričić, Draginja Voganjac, Milica Grujičić, Radoje Čupić, Nenad Pećinar i Radovan Vujović, a muziku je komponovao je popularni muzičar Darko Rundek .
Asocijacija ,,Kvartet" je osnovana sa ciljem razmene informacija, dramskih tekstova, glumaca, reditelja i drugih teatarskih umetnika, a ta saradnja se, prvenstveno, ostvaruje kroz realizaciju Festivala ,,Kvartet".
Asocijaciju ,,Kvartet" čine četiri evropska pozorišta: Teatar ,,Riktus" iz Ansenija (Francuska), Pozorište ,,Geza Gardonji" iz Egera (Mađarska), teatar iz Heba (Češka) i Srpsko narodno pozorište iz Novog Sada.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare