Poraz Vojvodine u Herceg Novom, Primorje ubedljivo

U subotu su odigrane još dve utakmice prvog kola Regionalne A1 lige.

Izvor: ÐN

Nedelja, 09.10.2016.

13:25

Novosadska Vojvodina pretrpela je poraz u Herceg Novom, pošto je Jadran bio bolji rezultatom 9:5.

Pobedu na startu takmičenja upisalo je i Primorje, koje je u Rijeci savladalo Jadran iz Splita 10:5.

Partizan je u petak trijumfovao protiv Mornara 9:8, a poslednja utakmica, između Juga i Budve, igra se 19. oktobra.

Mladi novosadski sastav odolevao je desetak minuta. Šulc je doveo Vojvodinu u vođstvo ali je u finišu prve četvrtine Jadran preokrenuo rezultat. U drugih osam minuta dominirali su domaći a golman Filipović se istakao dobrim odbranama, ukupno 14. U nastavku je sva četiri gola za “lale” postigao je Miloš Maksimović.

Jadran Carine – Vojvodina 9:5 (2:1, 3:0, 1:1, 3:3)
Jadran Carine: Kandić, Ukropina 1, Popadić 1, Kovačić 2, Vidović, Markulov 1, B.Baničević 1, Mijušković, Radović, Petković, Gardašević 1, Pješivač 2, Kolesko, D.Baničević. Trener: Gojković
Vojvodina: Filipović, Marić, Maksimović 4, Čabrilo, Rogač, Prekogačić, Zemit, Popović, Tubić, Šulc 1, Vasić, Marčeta, Popović, Vitorović.Trener: Cukić

Primorje – Jadran Split 10:5 (2:2, 1:0,3:2, 4:1)
Primorje:Jelovina, Radu 2, Čunko, Pauer 1, Peroš 1, Radulović 1, Tkač 1, Rakovac, Mudražija, Vrlić, Vukičević 3, Paparić, Čubranić, Buljubašić 1. Trener:Pezelj.
Jadran (S): Bratim, Tonković, Marinić-Kragić, Buzdovačić, Antonijević, Pejković, Popović 1, Bušelić, Visković 1, Milardović, Santini, Gluhaić 3, Strujić, Drobac.Trener: Smodlaka.