FA: Hal u finalu sa Arsenalom

Fudbaleri Hal Sitija pobedili su Šefild Junajted u ludoj utakmici i plasirali su finale ovogodišnjeg FA kupa, gde ih čeka Arsenal.

Izvor: ÐN

Nedelja, 13.04.2014.

19:48

Hal je slavio sa 5:3, iako je dva puta gubio, a golove za premijerligaša postiglo je pet različitih fudbalera.

Izabranici Stiva Brusa u meču za titulu igraće protiv Arsenala, koji je u subotu pobedio Vigan posle boljeg izvođenja penala.

Bakster je doneo prednost Šefildu u 19, da bi Sagbo izjednačio u 42. minutu. Činilo se da će se tim rezultatom otići na odmor, ali je samo dva minuta kasnije novu prednost ekipi iz Čempionšipa doneo Skugal.

Ipak, u drugom delu igre Hal je uspeo da od 49. do 67. minuta postigne tri pogotka, a redom su pogađali Frajat, Hadlston i Kvin.

Marfi je u 90. minutu smanjio na 4:3, ali je Mejler tri minuta kasnije postigao novi gol za Hal i postavio konačan rezultat.