Evročelendž: FMP bolji od Okapija

Košarkaši FMP-a savladali su u 4. kolu Evročelendž kupa belgijski Okapi sa 90:77 (43:43) i ovom pobedom teoretski obezbedili prolaz u dalju fazu takmičenja.

Utorak, 15.12.2009.

20:45

Tim iz Železnika zabeležio je i četvrtu pobedu u Evropi, drugu protiv protiv Belgijanaca. Najefikasniji u domaćem timu bio je Bojan Radetić sa 21 postignutim poenom, Andreja Milutinović je postigao 18 i imao 6 uhvaćenih lopti, dok je reprezentavni centar Miroslav Raduljica postigao 14. U timu Okapija bolji od ostalih bio je Rejmond koji je postigao 21 poen.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i trojkama Rejmonda i Humfana i poenima Vilsona poveli sa 13:0. Milutinović postiže prve poene za FMP, a u sledećem napadu postiže i trojku i smanjuje prednost gostiju na osam poena razlike. Do kraja četvrtine gosti su održavali tu prednost pa je na kraju prvog poluvremena rezultat bio 25:18 za Okapi.

U drugoj četvrtini tim iz Železnike mnogo boljom igrom sustiže prednost belgijskog tima i najviše zahvaljujući Raduljici i Radetiću na poluvremenu je rezultat bio izjednačen 43:43.

Sve do sredine treće četvrtine rezultat je bio izjednačen, a onda kod rezultata 57:56 za Okapi košarkaši FMP-a prave seriju 13:3, i pred poslednju četvrtinu odlaze sa prednošću od deset poena 70:60.

U poslednjoj četvrtini košarkaši FMP-a uspešno su održavali rezultatsku prednost koju su stekli u trećoj četvrtini, u jednom trenutku imali i 18 poena prednosti (85:67), da bi na kraju Steinbah trojkom postavio konačnih 90:77.

FMP: Čović 3, Milutinović, 18, P.Stamenković, S.Stamenković, Lazić, Radetić 21, Dimić 1, Raduljica 14, Protić 13, Musli 2, Jeremić 11, Samrdžiski 7.

Okapi: Steinbah 11, Barber 4, Sergent, Hufman 13, Fasert, Vilson 14, Rejmond 21, De Kejser 9, Lujten 2, Merie 3.