Liga 1: I Marsej u trci za prvaka

Kompletirano je 31. kolo francuske Lige 1, a Olimpik iz Marseja je pobedio Lans 1:0 i jedini je tim iz vrha tabele, uz Lion, koji je zabeležio trijumf.

Izvor: Saša Ozmo

Nedelja, 04.04.2010.

23:07

Za goste je Dejan Milovanović igrao do 65. minuta. Posle kikseva Bordoa (poraz od Nansija 2:1) i Monpeljea (0:0 sa Monakom), i Okser je odigrao samo 1:1 sa PSŽ-om kod kuće (Kežman igrao od 70. minuta) i tako propustio šansu da se osami na vrhu. Bulonj i Tuluz remizirali su 1:1. Na čelu Lion, Monpelje i Okser imaju 57 bodova, a Bordo i Marsej 56 i dva meča manje.

Fudbaleri Oksera su na svom terenu furiozno počeli meč, u prvih 10-ak minuta igrali su brzo i sa lakoćom izigravali odbranu Parižana, a nagrada za to stigla je u 11. minutu – Jelen je centrirao sa desne strane, a Danijel Nikulae je odlično primio loptu na grudi i iz voleja matirao golmana Betea.

Samo pet minuta kasnije PSŽ stiže do izjednačenja – Soran je odbranio udarac Erdinga iz neposredne blizine, ali odbrana domaćih bila je loše postavljena i Junus Sankare je iz blizine sproveo loptu u gol.

Početak je obećavao interesantnu utakmicu, ali obećanje je ostalo neispunjeno jer se do kraja meča praktično ništa nije dogodilo. Jedino su u periodu 75-80. minuta Jelen i Nikulae imali poluprilike, a ostatak vremena protekao je u sporoj igri uglavnom na sredini igrališta.

Mateja Kežman je u 70. minutu zamenio Erdinga, ali nije bitnije uticao na zbivanja na terenu.

Olimpik iz Marseja se pobedom nad Lansom pridružio trci za titulu, a gol odluke dao je Brandao u 22. minutu. Lans nije bio podređen rival tokom većeg dela meča, čak je od 75. minuta imao brojčanu prednost posle isključenja M’bije, ali su sva tri boda ipak su ostala na Velodromu.

Bulonj je posle pogotka Kapoa bio na pragu vredne pobede nad Tuluzom, ali je njihove planove za opstanak u ligi poremetio Braten golom u 88. minutu.