Partizan lako i sa Metalcem

Košarkaši Partizana savladali su Metalac sa 80:60 (19:21, 26:13, 14:9, 21:17) u drugom kolu Svislajon Superlige Srbije.

Izvor: B92, kkpartizan.rs

Nedelja, 12.04.2009.

21:13

Gosti su bili uspešniji u prvoj četvrtini, ali su ‘crno-beli’ već u drugom periodu igre preokrenuli rezultat i rešili pitanje pobednika. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Novica Veličković sa 16 poena, a pored njega su se istakli Uroš Tripković sa 14 i Stefon Lazme sa 13 poena. U poraženoj ekipi, najbolji je bio Vuksan Gagović sa 12 poena.

Metalac je poveo na samom početku utakmice i, uz jedno vođstvo Partizana, tu prednost je održavao do finiša prvog perioda igre. ‘Crno-beli’ su došli i do drugog vođstva pri rezultatu 17:16, ali su gosti na kraju imali prednost od dva poena razlike – 21:19.

Drugu četvrtinu Metalac je opet dobro počeo, održavajući lagano vođstvo. Ipak, Partizan je zahvaljujući dobroj igri centarske linije došao do prednosti 25:24, posle čega je usledila serija 14:2. Partizan je na kraju došao i do dvocifrene prednosti, tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom 45:34 za ‘crno-bele’.

Treću četvrtinu je obeležila čvrsta odbrana obe ekipe, ali je Partizan u tom periodu igre došao i do najveće prednosti u dotadašnjem toku utakmice – 58:40. Uz dobru odbranu domaće ekipe u poslednju četvrtinu se ušlo rezultatom 59:43 za Partizan.

Na početku poslednjeg perioda igre košarkaši Metalca su uspeli da smanje zaostatak za Partizanom na 12 poena. Ipak, ‘crno-beli’ su zaigrali agresivnije u samom finišu i na kraju su zabeležili pobedu od 20 poena razlike – 80:60.

Partizan - Metalac (19:21, 26:13, 14:9, 21:17)

Partizan: Tepić 9, Milošević, Rašić 8, Tripković 14, Veličković 16, Lazme 13, Aleksić, Vitkovac 2, Božić, Rakočević 9, Veseli 5, Vraneš 4.

Metalac: Tanasković, Đukanović, Teodosić 5, Ljubojević 6, Bolić 3, Tripković, Atanacković 5, Marojević 11, Marojević 5, Mićević 3, Frimen 10, Gagović 12.

Prva pobeda FMP Železnika

U drugom meču grupe A, FMP je savladao Vojvodinu u Železniku sa 92:71. "Pantere" je predvodio Raduljica sa 24 poena, Čović je postigao 14, a Samardžiski 13. Kod gostiju, Borovnjak je zabeležio 21 poen, Ljubotina 14, Popović i Fišer po 10.

FMP-u je to prva pobeda posle početnog poraza od Partizana, a Vojvodini drugi ubedljiv poraz, posle debakla u prvom kolu u Valjevu, kada su poraženi od Metalca sa 93:79.

FMP – Vojvodina Srbijagas 92:71 (24:18, 33:20, 17:10, 18:23)

FMP: Čović 14, Živanović, Dramićanin 11, Labović 10, Marković, Lazić 10, Stamenković 3, Raduljica 24, Protić 3, Smardžiski 13, Jeremić 4, Milutinović.

Vojvodina: Popović 10, Martinić 3, Zdravković, Ljubotina 14, Stanojević 6, Borovnjak 21, Bajić 2, Jovanović, Šutalo 2, Peković, Fišer 10, Habus 3.