Het-trik Pešića za ubedljivu pobedu Zvezde u Nišu!

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali u Nišu ekipu Radničkog u meču 16. kola Superlige Srbije - 4:0 (3:0).

Nedelja, 05.11.2017.

16:45

Starsportphoto

Golove za pobedničku ekipu postigli su Gelor Kanga u 35. minutu i Aleksandar Pešić, koji je zabeležio het-trik u 37, 41. i u 74. minutu.

Izabranici Vladana Milojevića, iako su igrali bez nekoliko standardnih prvotimaca na ovom meču, opravdali su ulogu favorita i već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika

Susret u Nišu počeo je bez pravih uzbuđeja, da bi se crveno-beli konačno probudili u 25. minutu kada je Gelor Kanga, na asistenciju Aleksandra Pešića, doveo svoju ekipu u vođstvo.

Manje od deset minuta bilo je potrebno gostima do dupliraju prednost, a najzaslužniji je bio raspoloženi Pešić.
Jedinu šansu na ovom meču Radnički je zabeležio u 28. minutu. Arsić je zapretio pred golom Borjana, ali nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

U nastavku meča Zvezda je nastavila da kontroliše meč, iako se drugo poluvreme igralo se u nešto sporijem ritmu.

Radnički je pokušavao da se vrati, dok je Zvezda uglavnom bila koncentrisana na odbranu svog gola.

Crveno-beli su ipak preko Pešića u 74. minutu došli i do četvrtog gola kojim su rešili utakmicu.

Zvezda na liderskom mestu sada ima 43 boda i zadržala je četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan, dok je Radnički osmi sa 23.

Tok meča:

90' KRAJ meča u kome je Crvena zvezda rutinski slavila na 'Čairu'.

85' Na terenu je Nemanja Radonjić umesto Gelora Kange.

80' Poslednja izmena u ekipi Radničkog, Marko Mrkić je izašao, a na terenu je Petar Ristić.

74' GOOL! Zvezda vodi 4:0 trećim golom Aleksandra Pešića, a i kod ovog gola asistirao je Gelor Kanga. Ipak, centarfor crveno-belih je uspeo da nadigra odbranu gostiju, ali čini se da je gol postigao iz ofsajda.

71' Odličan napad Zvezde u kojoj se najbolje snašao Milić, ali je šutirao prvao u Živkovića.

69' Najbolja šansa za Nišlije! Prvo je zapretio Stojanović, a potom i Arsić, ali je maestralno branio Borjan.

68' Posle mirnog perioda ponov uzbuđenje u Nišu. Milić je pokuša, ali je bio u ofsajdu. 62' Prva izmena i u postavi domaćeg sastava. Bivši igrač Crvene zvezde Saša Stojanović menja Aleksandra Jovanovića.

59' Prilika za Nišlije. Pokušao je Arsić da iz prekida ugrozi gol Beograđana. Ipak, ni ovoga puta nije uspeo da prevari odbranu gostiju.

53' Šansa za Mrkića, koji je iz kontre mogao da smanji prednost gostiju, ali je šutirao pravo u Borjana.

51' Milojević pravi prvu izmenu. Povratnik u reprezentaciju Nenad Krstičić je izašao, a na terenu je pozajmljenji igrač Mančester Sitija Luka Ilić.

50' Nesebično je Pešić dodao Luki Adžiću,koji je uputio udarac, ali nije bio precizan.

47' Odmah u nastavku, raspoloženi Pešić je zapretio protivničkom golu. Šutirao je skosa sa leve strane, slabijom levom nogom, ali pored gola

Bez promene sastav u drugom poluvremenu.

I poluvreme

45' Sudija je svirao kraj meča i čini se da je Zvezda rešila pitanje pobednika u prvom poluvremenu.

41' PENAL! Subić je oborio Pešića, koji je pogodio sa "kreča" za 3:0!

36' GOOL! Aleksandar Pešić je, na asistenciju Gelora Kange, duplirao prednost crveno-belih za 2:0!

31' Odličan pokušaj Luke Adžića, koji je izveo sjajan slobodan udarac, ali je Živković odlično reagovao.

28' Opasne su bili i Nišlije. Arsić je zapretio pred golom Borjana i šutirao iskosa sa deset metara. 25' GOOL! Crvena zvezda vodi na 'Čairu' golom Gelora Kange. Pešić je bio uporan i dodao loptu Miliću, koji je odmah uposlio Gabonca, koji postiže svoj treći gol u ovom takmičenju.

23' Prvi put u okvir gola, put Nemanje Milića, ipak bez promene rezultata.

15' Miran tempo, i dalje bez prave šanse.

8' Gosti su uputili prvi udarac preko Nemanje Milića, posle centaršuta Filipa Stojkovića, ali je taj šut bio neprecizan.

6' Crveno-beli su bolje započeli susret, ali bez opasnijih prilika za postizanje pogotka.

1' Velika "bakljada" Delija na startu meča, ali nema prekida meča.