Novi poraz košarkaša od Španije 76:68

Subota, 21.08.2004.

12:07

Košarkaši Srbije i Crne Gore doživeli su i treći poraz  na Olimpijskim igrama. Plavi su u četvrtom kolu izgubili od Španije 76:68 (14:18, 17:13,21:20, 14:25)..

Plavi su ponovo igrali slabo, nepovezano,a li su do poslednje četvrtine imali nerešen rezultat.Na poluvremenu je bilo 31:31, a posle treće četvrtine 52:51 za našu selekciju.Najefikasniji u našem timu bio je Bodiroga sa 14 poena, Drobnjak je zabeležio koš manje, dok je Radmanović ubacio 10 poena.

Kod Španaca Kalderon je bio najefikasniji sa 15, dok je Gasol (koji je dugo bio bez poena) završio sa 14.

Obe ekipe bile su jako motivisane pred ovaj meč. Ali je vidjena tvrda i ne baš lepa utakmica bez preciznih šuteva, sa dosta izgubljenih lopti.
Španci su stekli ranu prednost, koju su naši prvotimci “jurili” i stigli krajem poluvremena.Medjutim, u meču sa malo poena, Španci drugo poluvreme posle nekoliko neshvatljivih grešaka naših bekova otvaraju serijom 6:0

Jedan od najboljih pojedinaca u prošlim utakmicama Vladimir Radmanović bio je jako nervozan u prvom poluvremenu i već tada je sakupio tri lične greške.Medjutim, njega je izvanrednom epizodom posebno u drugoj četvrtini zamenio Drobnjak.

On se u igru vratio polovinom treće četvrtine i trojkom prvo približio "plave", da bi posle njegovim poenima i pogotkom Dejana Tomaševića SCG došla u vodjstvo minut pre kraja te deonice 52:49.

Španija, medjutim, jednostavno nije želela da bude u zaostatku, a Kalderon je u poslednjim sekundama treće četvrtine posle ulaza uspeo da pogodi koš. Koliko su obe ekipe želele pobedu videlo se u poslednjih 10 minuta, kada je ispoljeno mnogo nervoze i kada je Tomašević zaradio neposrtsku ličnu grešku tako što je grubo faulirao Gasola, posle čega je nastala gužva na parketu, ali se situacija nekako smirila.
Španija je tada prešla u vodjstvo koje je održavala do kraja meča. Pokušavali su "plavi" košarkaši da preokrenu rezultat, ali kada god bi prišli rezultatski, Španci bi pogadjali teške šuteve i održavali minimalnu ali sigurnu prednost.

Ekipa SCG pokušala je trojkama u finišu meča da uradi nešto, ali nije bila precizna (Vujanić promašio najvaćniju pri rezultatu 70:65), dok je selekcija Španije sigurno koristila slobodna bacanja i tako održala relativno visoku prednost.Novi poraz  našu selekciju doveo je u veoma tešku situaciju. Plavi u slučaju nepovoljnog raspleta mogu završiti Olimpijadu već u ponedeljak - Španija koja je već obezbedila plasman u četvrtfinale mora da savlada Novi Zeland, a SCG Kinu.

U poslednjem kolu u ponedeljak naša reprezentacija igra sa Kinom.