Mačva – Partizan 0:2 (0:1)

Fudbaleri Partizana pobedili su Mačvu na gostovanju rezultatom 2:0 u 18. kolu Linglong Superlige Srbije.

Asano 16, Urošević 70
  MAČ   PAR
  0 : 2
Kraj, pobeda Partizana!
2 minuta nadokande
Gol Uroševića za 0:2:
86' Mačva opet oštećena
Šta radi pomoćni sudija? Sada je Šušnjar imao priliku za jedan na jedan sa Stojkovićem, bio je daleko od ofsajda, ali je igra prekinuta...
85' Poslednja izmena u Partizanu
Lakčević menja Stevanovića.
83' Velika greška sudije na štetu Mačve
Milosavljević je imao priliku da izađe jedan na jedan sa Stojkovićem, ali ga je zaustavio sudija Grujić koji je svirao ofsajd.

Ispostavilo se da je njegov pomoćnim napravio veliku grešku i da Milosavljević nije bio ni približno u ofsajdu.
77' Slab šut Šušnjara
Pokušao je Šušnjar sa distance, ali je to bio izuzetno lak posao za Stojkovića.
74' Druga promena u Partizanu
Natho izlazi sa terena, menja ga Lazar Pavlović.
70' Treća sreća za Uroševića – gol!
Brzo izveden prekid crno-belih zbunio je fudbalere domaćina. Centaršut Stevanovića prošao je kroz ceo kazneni prostor, a na njega je naleteo Urošević. Levi bek Partizana iskorisito je svoju treću priliku i preciznim šutem duplirao prednost – 0:2!
67' Suma komplikuje
Suma ima dosta opcija i bira lošiju. Prvo mu je šut izblokirao Jeftić, a onda se zaigrao i petom loptu poklonio timu iz Šapca.

63' Prva izmena Miloševića
Sadik napušta teren, menja ga Đorđe Ivanović.
60' Nova dobra prilika za Uroševića
Urošević je naleteo na centaršut Miletića, izborio se za solidnu poziciju, ali ostao kratak i šutirao pored gola.
54' Stevanović promašio loptu
Imao je dobru poziciju za centaršut Stevanović po desnom boku, ali je promašio maltene celu loptu koja je završila u gol-autu. Usledio je pogled ka podlozi terena koja ga je, izgleda, omela.

Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme: Loš fudbal, nekoliko prilika i vođstvo Partizana
Golom Asana u 16. minutu crno-beli vode protiv Mačve. Nije bilo mnogo kvalitetnih poteza u prvih 45 minuta, ali jeste prilika. Stojković je sprečio kaznu za propuštene šanse svojih napadača u par navrata, pa je na poluvremenu 0:1.
41' Urošević pored gola
Uroševića niko nije ispratio, pa je sa zemlje glavom šutirao ka golu protivnika. Ipak, oko metar od desne stative.
38' Žuti za Ivića, lekari pomažu Asanu
Grub start Ivića nad Asanom kojim je sasečena kontra Partizana. Japanac je završio na travi, lekari su mu pružili pomoć, ali se brzo pridigao.
37' Mačva umalo do izjednačenja!
Ašćerić se oslobodio čuvara i udario loptu glavom iz ne preterano dobre pozicije, ali jie umalo savladao Stojkovića. Doskorašnji golman reprezentacije Srbije izvanredno reaguje. Malo je nedostajalo da bude 1:1.
34' Prva reakcija Stojkovića
Prvi put na meču je golman Partizana morao da reaguje. Šutirao je Šušnjar, ali je Stojković dobro odreagovao.
32' Partizan umalo do 0:2!
Odlična šansa za crno-bele. Sumin šut je izblokiran, lopta se izodbijala u kaznenom prostoru, a sve je dobro pratio golman Mačve koji je na kraju fauliran neposredno pre nego što je Sadik imao priliku da je smesti u mrežu.
Gol Asana za 0:1:
31' Božić glavom izblokirao Sadika
Nova prilika za Sadika. Šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je na loptu skočio Božić i glavom je poslao u korner.
29' Usporen ritam
Partizan opet ima loptu u nogama, ali su napadi usporili. Mačva se isključivo brani.
22' Katastrofalna kontra Mačve
Imala je Mačva mnogo prostora i vremena za kontranapad, ali je na kraju sve izgledalo katastrofalno. Kontra se završila tako što je Ivić jedva dobacio do protivničkog defanzivca.
19' Dobar akcija, ali nema gola
Dobro su kombinovali crno-beli. Miletić je ostavio loptu za Stevanovića, a on je gađao bliži ugao protivničkog gola i promašio.
16' Gol – Partizan vodi!
Sadik je probio po desnom boku i šutirao ka Puletiću, a golman Mačve tek uspeo da odbije ne preterano tešku loptu ka Asanu. Japanac se našao sam ispred gola Mačve i postigao gol – 0:1!
9' Dva pokušaja Sadika
Mogao je Sadik bolje. Probio je po levom boku, ali mu je defanzivac Mačve oduzeo "živu" loptu. Nekoliko sekundi kasnije lopta je opet završila kod Sadika, pa je šutirao pored gola.
5' Mirno na početku
Partizan ima loptu u nogama, ali se ustručava da se otvori i napadne na startnu meča.