33. kolo: Crvena zvezda - Makabi 76:64

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Makabi sa 76:64 u meču 33. kola ligaškog dela Evrolige.

CZV   MAK
  76 : 64
40' Kraj meča! Pobeda Zvezde, 76:64
Nema šta, to je to, deseta pobeda Crvene zvezde!

Na kraju 76:64 za Radonjićev tim.

Odličnom odbranom su stigli do trijumfa u poslednjem meču na svom terenu.
39' Dobrić, za tri!
Bender promašuje za tri...Promašio je i Dorsi...

Zvezda postiže koš preko Dobrića, trojka, 74:61!

To je to?
39' Smeši li se pobeda?
Zvezda ima deset poena prednosti na dva minuta do kraja...
38' Trojka i za Dobrića, poeni Nokoa!
Ognjen Dobrić, trojka, 69:61!

Lendri Noko, njegov deseti skok na meču, ispravlja promašaj i postiže poene za Zvezdu, 71:61.

Novi tajm-aut.
37' Serija gostiju
Bender je postigao poene za goste, 66:59, onda Dorsi iz kontre pogađa, 66:61.
36' Trojka Dorsija i Simonovića
Trojka Dorsija, njegova treća na meču, Radonjić je zatražio tajm-aut. Rezultat je 61:54.

Lojd je iskoristio bacanja, 63:57.

Problem je nova trojka Dorsija, ali je uzvratio Simonović, 66:57.
35' Neuspeli pokušaji
Džons je pogodio 2+1, onda je Lojd promašio za tri...

Simonović je faulirao Kalojara, koji je sa linije bacanja bio neuspešan.
34' Lojd, trojka!
Trojka Lojda, prva na meču, njegov 17. poen, 61:48.
33' Davidovac! Trojka!
Dibartolomeo nastavlja sa katastrofalnim šutem za tri (1/8). Davidovac je zato uspešniji, druga trojka, Zvezda vodi 58:48.

Njegovih 11 poena do sada.
32' Lojd, pa Dorsi...
Lojd je postigao koš, 55:45.

Uzvraća trojkom Dorsi, 55:48. Lojd ne uspeva da pogodi za tri...
Treća četvrtina: Zvezda na +8
Uskoković postiže koš na pas Davidovca, 51:44.

Žižić sa linije penala uspešan, pogodio je jedno, 51:45.

Dejan Davidovac pogađa uz zvuk sirene, 53:45. Kraj treće četvrtine.

Zvezda je nastavila sa dobrom igrom iz druge četvrtine i stvorila je dodatnu prednost.
29' Promašaji gostiju
Lengston Hol pravi nepotrebno faul u napadu, njegov četvrti faul, uz pet poena do sada. Radonjić reaguje izmenom.

Vilbekin ne pogađa za tri, ali ni Davidovac.

Opet ne pogađaju gosti sa distance...

28' Serija promašaja
Nema lakih poena za goste, Zvezda igra dobru odbranu.

Šteta je što se ne koriste te situacije da se poveća razlika dodatno...

Makabi je smanjio na 48:44.

Ante Žižić je odgurnuo Jagodića-Kuridžu, faul. Košarkaš Crvene zvezde pogađa drugo bacanje, 49:44.
26' Trojka Davidovca!
Zvezda stvara razliku, trojkom Davidovca, 48:39!

Najveća prednost na meču domaćeg tima.

Bender je iskoristio na drugoj strani oba bacanja, 48:41.
25' Zvezda vodi
Nema poena ni za Vilbekina, nije pogodio sa distance, a onda je Džordan Lojd postigao koš, fauliran je od strane Kalojara...

Dobio je dodatno bacanje. Bio je precizan, 43:39.

Iz kontre i Branko Lazić stiže do prfvih poena na meču, 45:39, a trener Makabija traži tajm-aut.
24' Davidovac!
Nema trojke iz pokušaja Džonsa, ali ni Lojda...

Davidovac je pod košem bio uspešan, zakucao je, ali dobio i dodatno bacanje, 40:39.
23' Trojka Brajanta, koš Nokoa
Džons je postigao poene za Makabi, a Uskoković promašuje pod košem...Ostaje 35:36.

Elajdža Brajant postiže trojku, 35:39.

Noko uspešan pod koše, 37:39.
21' Zvezda povela!
Poeni Lendrija Nokoa na startu treće četvrtine, Zvezda je ponovo u vođstvu, 35:34!
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme, Zvezda na -1
Lojd je na 16,9 sekundi do kraja četvrtine ispustio loptu, otišla je u aut.

Gosti ne koriste poslednji napad, kraj prvog dela, 33:34.

Očekuje nas dosta uzbuđenja u nastavku meča.
19' Zvezda prišla na poen
Lendri Noko, poeni posle ofanzivnog skoka, 31:34. Potom faul Žižića u napadu...Revanširao mu se na isti način Lendri Noko.

I Dibartolomeo pravi korake...Ilajdža Brajant pravi faul, gosti su izašli iz bonusa... Lojd pogađa, 33:34.
18' Zakucavanje Dobrića!
Nekoliko izgubljenih lopti na obe strane, dekoncentracija u fazi napada.

Onda neverovatno zakucavanje Dobrića, 27:32!

Posle kontre, faul Brajantanad Dobrićem, košarkaš Zvezde sa linije penala pogađa iz oba pokušaja, 29:32.

Potom poeni Žižiča uz faul i ppromašaj iz dodatnog bacanja, 29:34.
16' Uskoković!
Aleksa Uskoković postiže poene za Zvezdu, 25:32. Tajm-aut traži trener Makabija.

15' Trojka Dorsija, poeni Brajanta
Tajler Dorsi postiže trojku za Makabi, 21:28. Zvezda ne koristi naredni napad, isteklo je vreme...

Potom poeni Brajanta, 21:30. Novi tajm-aut.
14' Poeni Lojda
Fauliran je Džordan Lojd, sa linije bacanja je bio uspešan, 21:25.
13' Hol, konačno....
Nekoliko promašenih napada na obe strane, a Lengston Hol je pogodio za 17:25.

Aleksa Uskoković je postigao prve poene na meču, 19:25. Trener Makabija traži tajm-aut.
11' Raste prednost gostiju
Oz Blajzer je otvorio ovaj deo igre poenima za Makabi, 15:23.

Potom je i Džons poentirao lagano posle prodoira, 15:25.
Zvezda u zaostatku posle deset minuta
Marko Jagodić-Kuridža je fauliran u borbi za loptu, pogodio je jedno bacanje, 13:19.

Dobrić je napravio faul na drugoj strani, a Brajant sa linije penala pogodio oba, 13:21.

Poslednji napad Zvezde u četvrtini, Lojd je fauliran. On je sa linije penala bio uspešan, 15:21.

To je bilo sve što se tiče ove četvrtine.
9' Makabi pravi razliku
Ilaja Brajant postiže koš za Makabi, 12:17.

Vilbekin promašuje za tri...A Kuzmić ne pogađa iz okreta pod košem. Kažnjavaju to gosti preko Krisa Džonsa, vode 12:19. Tajm-aut je zatražio Dejan Radonjić.
8' Blaga prednost gostiju
Stalo je u napadu crveno-belih, Makabi za sada u prednosti, 9:15.

Ipak, Simonović pogađa trojku, 12:15.
6' Dve trojke
Ognjen Dobrić se otvorio za šut, njegova trojka, 9:7.

Uzvratio je na isti način i Skoti Vilbekin, 9:10.
5' Serija Izraelaca
Makabi ima seriju od 7:0. Sada gosti vode, 6:7.
4' Makabi se budi
Par promašenih napada Crvene zvezde, kažnjava to Omri Kaspi, 6:4.
3' Dobra i odbrana
Dobro za sada Zvezda igra u odbrani.

Marko Simonović ne pogađa za tri, posle tri minuta prvi poeni za goste, preko Žižića, 6:2.
2' Dobar start Zvezde
Dobar početak crveno-belih, poeni Džordana Lojda, pa trojka Lengstona Hola.

Lojd je potom iskoristio i jedno od dva bacanja, Zvezda vodi 6:0.
Meč je počeo
Petorka Makabija
Petorka Zvezde
Radonjić je odabrao da ovi igrači počnu meč:

Hol, Lojd, Lazić, Simonović, Noko
Zvezda bez dvojice igrača
Poznato je od ranije, Kori Volden i Duop Rit neće moći da pomognu crveno-belima u ovom susretu.
Igrači na parketu
Igrači su na parketu, meč kreće uskoro...
Treker Makabija: Zvezda dobra defanzivno
Trener Makabija, Grk Joanis Sferopulos:

"Veoma je važno sezonu završiti na dobar način. Želimo da se borimo žestoko, za Makabi i sebe. Zvezda je veoma dobar defanzivan tim, a iz te bolje odbrane, raste i bolja ofanziva. Neće biti lak meč, imaju dobru strukturu i hemiju. Moramo da zaboravimo pobedu nad Barselonom i mislimo samo na ovaj susret", kaže Sferopulos.
Radonjić: Moramo jače i čvršće u odbrani
Šta je trener Radonjić rekao uoči ovog meča:

"Očekuje nas ekipa Makabija koja je u dobrom ritmu u poslednje vreme. Zabeležili su nekoliko vrednih pobeda poput one nad Žalgirisom u Kaunasu i sinoć protiv Barselone u Tel Avivu. Radi se o ekipi koja ima izuzetan individualni kvalitet, popunjeni su na svim pozicijama. Da nije bilo nekih nesrećnih poraza sigurno bi bili u borbi za viši plasman. Mi moramo da odigramo ovu utakmicu mnogo čvršće i mnogo bolje u odbrani nego što smo odigrali ovu protiv Armanija", rekao je trener Crvene zvezde.