15. kolo: Partizan – Split 109:49

Košarkaši Partizana deklasirali su Split rezultatom 109:49, u okviru 15. kola ABA lige.

Dobrodošli!
KRAJ
Partizan je ostvario najubedljiviju pobedu u istoriji ABA lige, +60.
37' Partizan juri ABA rekord
Najubedljiviji trjumf ostvarila je Cedevita nad Zadrom (120:62).
33' Partizan blizu rekorda
Blizu su razlici od +50, koliko iznosi njihova rekordna pobeda, 90:42.
KRAJ III ČETVRTINE
28' Partizan ne posustaje
Kod gostiju je za sada samo Šorter dvocifrenu, 78:35.
25' Partizan ima +40
Split deluje bolje u napadu na početku drugog poluvremena, ali im je odbrana i te kako "bušna" što pokazuje i rezultata, 69:29.
22' Efikasan start
Dobro su počeli i jedni i drugi treću četvrtinu, 58:24.
Počelo drugo poluvreme
Poluvreme
28' Split prekinuo crni niz
Posle gotovo 12 minuta su postigli koš iz igre, 42:17.
26' Partizan "lomi" Split
Gregor Glas odličan u ovim momentima. Za pet minuta je dao 11 poena, od toga 3/3 za tri, 37:15.
24' Trojka Ledeja, pa bacanja Čampare
Nakon trojke Ledeja, Čampara je bio fauliran pri šutu za tri poena od strane Miletića, 25:15.
21' Glas vezao, tajm-aut Split
Glas je drugu četvrtinu započeo sa pet poena i tako naterao Srđana Subotića na tajm-aut.
KRAJ I ČETVRTINE
Partizan je dobro počeo, Split se vratio, da bi crno-beli novo vođstvo stekli u završnici prvog kvartala, 17:12.
8' Split se vratio
Nakon nešto sporijeg starta, hrvatski tim se približio crno-belima, 14:12.
5' Split ubrzava
Nakon jednog poena Ledeja i dva Mura, Šorter je pogodio dalekometnu trojku, 10:9.
2' Panterov sjajan početak
Kevin Panter je u prva dva minuta postigao svih sedam poena Partizana, 7:2.
Počela utakmica
Prvi napad za Partizan.
Minut ćutanja
Za legendu Jugoplastike Vinka Bajrovića Capa.
Željko Obradović
Imamo praktièno jedan dan za pripremu utakmice i daæemo sve od sebe da odreagujemo na najbolji moguæi naèin. Split je ekipa koja igra razlièite vrste odbrane i to je najvažnije da kroz dobar sastanak i trening što bolje pripremimo. Naravno, uz sve drugo što mi radimo u odbrani i napadu. Ono što je meni veoma bitno je èinjenica da je nedavno preminuo Vinko Bajroviæ Capo, dugogodišnji igraè i rukovocilac u splitskom klubu, kao i nekadašnji tehniko reprezentacije Jugoslavije iz vremena kada sam igrao. On je bio neverovatan èovek koji je svima nama pomagao u svakom pogledu. Želim da i ovom prilikom izjavim sauèešæe njegovoj porodici i košarkaškom klubu Split
 17:12, 34:5, 32:21, 26:11