NLB: Novi poraz FMP-a

Košarkaši FMP-a poraženi su u Domžalama od Heliosa 96:82, u osmom kolu regionalne NLB lige.

Subota, 15.11.2008.

21:16

Tim Slobodana Klipe je tako nastavio sa lošim izdanjima u ovom takmičenju, i sada ima šest poraza, uz dve pobede. Predrag Samardžiski bio je najefikasniji u beogradskoj ekipi sa 17 poena. Nemanja Protić ubacio je 16, Dragan Labović 13, a Izraelac Gaj Pnini 10 poena. U timu Heliosa briljirao je Nikolas Džejkobson koji je meč završio sa postignutih 30 poena. Snou je postigao 17, a Petrović 12 poena.

Iako je na kraju izgubio sa 14 poena razlike, FMP je imao aktivan rezultat sve do 39. minuta, kada je ekipa iz Železnika zaradila dve tehničke greške, a Džejkobson pogodio čak osam slobodnih bacanja u nizu.

Prva deonica bila je izjednačena, a FMP je u 16. minutu imao najvećih plus deset (41:31), posle poena Protića. Ipak, do kraja prvog dela Beograđani su olako ispustili prednost i nakon 20 minuta imali su samo poen plusa (45:44).

Početkom drugog dela Helios je preuzeo vođstvo, i zadržao ga do samog kraja utakmice.

FMP u narednom kolu u Železniku dočekuje vršački Hemofarm.