Srpski teniser Dušan Lajović završio je takmičenje u drugom kolu Vimbldona.

Izvor: ZK/PT/MT

Sreda, 29.06.2022.

11:30

Od njega je posle tri seta bolji bio 38. igrač sveta Aleksander Bublik rezultatom 7:6(7), 6:2, 7:5.

Bio je to drugi međusobni duel dvojice igrača, a prvi, prošle godine na Australijan openu, pripao je našem predstavniku.

Bublik je zbog podloge, ali i činjenice da Lajović ne može da se pohvali dobrom formom već dugo, bio favorit u ovom meču.

Prvi set je bio jako dramatičan i on je morao da bude rešen posle taj-brejka. U njemu je Duci imao i set loptu, ali je od 7:6 izgubio tri poena zaredom. Samim tim i ovaj period.

Lajović je u drugom setu imao prvi brejk loptu, ali je nije iskoristio. Kazna je stigla u šestom gemu, kada mu je rival oduzeo servis.
Bublik je isto učinio i u osmom kada je iskoristio drugu brejk, odnosno set loptu i tako duplirao vođstvo.

Treći set je bio miran, serveri su bili sigurni, a prvi, koji je poklekao bio je Lajović i to u poslednjem gemu pred novi taj-brejk.

Nije uspeo da se odbrani i spasi brejk tj. meč loptu, tako da će na plasman u treće kolo Vimbldona morati da čeka neku novu priliku.

Bublika u narednoj rundi očekuje susret protiv Amerikanca Frensisa Tijafoa, 23. nosioca.

Podsetimo, u ovom LIVE BLOGU pratili smo i Mišu Kecmanovića koji je u četiri seta bio bolji od Alehandra Tabila.