Totenhnem slavio na "Old Trafordu"

U poslednjoj utakmici šestog kola Premijer lige koja je odigrana u subotu Totenhem je kao gost sa 3:2 (2:0) pobedio Mančester junajted.

Subota, 29.09.2012.

20:35

Totenhem je pobedio Junajted na "Old Trafordu" prvi put posle 23 godine (1989), a tim Andresa Viljasa Boaša je uspeo da sačuva dva gola prednosti stečena u prvom poluvremenu.

Mančester je samo jednom u Premijer ligi uspeo da pobedi kada je gubio sa 2:0, i to je tim Aleksa Fergusona uradio upravo protiv Totenhema pre tri godine.

"Pevci" su poveli golom Vertogena već u drugom minutu. Defanzivac gostiju je neverovatnim solo prodorom posle pasa Gereta Bejla postigao vodeći gol. Igrač utakmice Geret Bejl je u 32. minutu duplirao prednost svog tima, posle dodavanja Arona Lenona.
Beta
U drugom poluvremenu se sve bitno dogodilo u samo 139 sekundi, ali su postignuta tri gola. Vejn Runi je na porluvremenu na terenu zamenio Rajana Gigsa. Upravo je Runi u 51. minutu odlično centrirao sa desne strane, a Nani je postigao prvi gol za Mančester.

Totehnem je postigao treći gol već u narednom napadu. Prvenac u dresu "pevaca" zabeležio je Klint Dempsi, a drugi put na meču asistent je bio Geret Bejl. Samo minut kasnije Junajted je ponovo prišao na samo gol zaostatka. Van Persi je proigrao Kagavu koji je odlični udarcem iz šesnaesterca savladao iskusnog Fridela.

Van Persi je nastavio da odlično igra protiv Totehnema, pošto na poslednjih sedam utakmica protiv "pevaca" ima skor od pet golova i asistencija. Mančester je napadao do kraja utakmice. Velbek je u 71. minutu zamenio Kagavu, ređale su se prilike pred golom Fridela, ali je Andres Viljas Boaš uspeo da zabeleži jednu od najvećih trenerskih pobeda u karijeri.

Rezultate i izveštaje sa ostalih utakmica šestog kola Premijer lige možete pročitati ovde.