Dinamo razbio Hajduk u derbiju Hrvatske

Fudbaleri Dinama ubedljivo su pobedili splitski Hajduk rezultatom 4:1, u derbiju hrvatskog fudbala.

Izvor: MT

Subota, 13.08.2022.

23:10

"Modri" su na "Maksimiru" u okviru petog kola HNL do trijumfa stigli posle preokreta u drugom poluvremenu.

Dinamo je bio bolji rival u prvom poluvremenu, ali na pauzu sa prednošću, otišli su gosti, zahvaljujući lepom golu sa 25 metara Atanasova.

Domaći su i u nastavku imali šanse, branio je golman Hajduka Kalinić sve, do 61. minuta, kada je sa ivice kaznenog prostora mrežu zatresao Baturina.

Samo tri minuta kasnije, Ademi je na asistenciju Špikića, glavom doneo preokret svom timu.

Ante Čačić je pogodio sa izmenama u drugom poluvremenu, a treći gol došao je u 84. minutu, kada je Gojak, sa igračem na leđima, smireno pogodio mrežu velikog rivala.

Tačku na susret i ubedljiv trijumf stavio je Oršić u prvom minutu nadoknade.

Dinamo je prvi na tabeli sa 13 bodova, sedam više od Hajduka, od koga ima i dva odigrana meča više.