FMP dobio još jedan srpski derbi

Košarkaši FMP slavili su protiv Mege kao gosti sa 89:82 u susretu 5. kola ABA lige.

Izvor: Z.K.

Nedelja, 24.10.2021.

13:58

Ekipa iz Železnika je tako dobila još jedan srpski derbi u regionalnom takmičenju pošto su prošle nedelje slavili protiv ekipe Borca.

U prvoj četvrtini bilo je neizvesno, Mega je tu deonicu dobila poenom razlike (22:21), ali je na poluvremenu FMP imao prednost, 48:38.

Uspela je Mega da u četiri navrata u trećoj četvrtini stigne do izjednačenja, ali je FMP dodao gas u poslednjih deset minuta i stigao do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Brajs Džons sa 24 poena, Garet Nevels je postigao 17, a Danilo Tasić 15 poena.

U timu Mege, Dajšon Smit hje postigao 17 poena. Matković i Kazalon su postigli po 13, a Nikola Jović i Aleksander Balcerovski po 12.