Subota, 09.11.2019.

21:00

Lester opet sanja o tituli,
Photo by Michael Regan/Getty Images

Lester je na "King pauer" stadionu pobedio ekipu Arsenala sa 2:0 i tako izbili na drugo mesto sa ukupno 26 bodova, pet manje od vodećeg Liverpula koji ima meč manje.

Bilo je to kišno popodne u Lesteru, a u takvim uslovima bolje su se snašli izabranici menadžera Brendana Rodžersa koji ponovo sanjaju o tituli, do koje su pre nekoliko sezona došli na senzacionalan način.

Arsenal je doživeo treći poraz u sezoni i kako stvari stoje, pozicija menadžera Unaja Emerija posle ovog meča još više je dovedena u pitanje.

Pobednika su odlučili golovi u drugom poluvremenu, a u ključnim ulogama bili su strelci Džejmi Vardi i Džejms Medison.

Vardi je u 67. minutu posle odlične kombinacije Medisona i Jurija Tilemansa, rutinski zatresao mrežu "tobdžija". Bio je to njegov 11. pogodak u ovoj sezoni Premijer lige.

Najbolji strelac prošle sezone u Premijer ligi sa 23 gola je tako već uspeo da postigne gotovo polovinu prošlogodišnjih golova, a još nije ni sredina sezone.

Uz to, ovo mu je bio deveti gol protiv Arsenala u isto toliko mečeva sa "tobdžijama", pokazao je da mu njihov stil igre i te kako odgovara. Samo su Vejn Runi (12), Robi Fauler (10) i Hari Kejn (10) postigli više golova protiv Arsenala.

Konačno, Juri Tilemans je u 75. minutu proigrao Vardija u kaznenom prostoru Arsenala, usledila je pravovremeno povratna lopta na koju je natrčao Medison i preciznim udarcem sa 17 metara zatresao je mrežu.

U narednom kolu 23. novembra Lester gostuje Brajtonu, dok će Arsenal biti domaćin Sautemptonu.