Reprezentacija Maroka se plasirala u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru.

Izvor: I.P.

Utorak, 06.12.2022.

18:55

Marokanci su posle 0:0 u regularnom toku meča i produžetaka, slavili u penal seriji sa 3:0.

Bilo je to prvorazredno iznenađenje turnira, a Špancima se grdno osvetilo kalkulisanje u prethodnom meču u grupnoj fazi protiv Japana, kada su oligledno birali protivnika.

Španci su od početka utakmice kontrolisali posed, ali nijednog trenutka nisu izgledali kao konkretniji tim na terenu.

Marokanci su se od početka oslanjali na čvrstu odbranu i kontra napad, što je na kraju i urodilo plodom.

Prvo poluvreme je većim delom prošlo u "odmeravanju snaga", a najbolju šansu stvorio je Maroko preko Hakimija.

Bio je to slobodan udarac na oko 20 metara udaljenosti, ali je lopta završila preko gola Simona.

Najbolju akciju u prvom delu meča Španci su imali preko Asensija, koji je maestralno pobegao odbrani u 26. minutu, a zatim pogodio spoljni deo mreže Maroka.

Finiš poluvremena u potpunosti je pripao Maroku, koji nije uspeo da realizuje šanse Mazrauija i Najefa. Prva šansa u nastavku viđena je u režiji Danija Olma, čiji je udarac u 55. minutu zaustavio Bunu.

Fudbalsku uspavanku prekinuo je Alvaro Morata udarcem u 82. minutu, ali shodno tome da je šutirao iz gotovo mrtvog ugla, direktne opasnosti po gol Maroka nije bilo.

Pokušali su Marokanci u finišu meča da zatresu mrežu rivala preko Kedire, ali je rezultat ostao nepromenjen (0:0).

Dodatnih 30 minuta obeležile su dve velike prilike.

Najpre je udarac Šedire u 104. minutu odbranio Simon, da bi u 123. minutu Sarabija pogodio stativu na drugoj strani. Marokanci su za klasu bolje izveli jedanaesterce, što je na kraju rezultovalo ubedljivim trijumfom (3:0).

Loše su udarce sa bele tačke u redovima "crvene furije" izvodili Sabaria, Soler i Buskets, dok su na drugoj strani precizni bili Sabiri Ziješ i Hakimi.

Jedini neprecizan udarac u ekipi Maroka izveo je Badr Benun.