28. kolo: Crvena zvezda – Mladost Lučani 4:1 (3:1)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost iz Lučana rezultatom 4:1 (3:1) u utakmici 28. kola Linglong Superlige Srbije.

Dobrodošli!
Crvena zvezda u 28. kolu Linglong Superlige Srbije dočekuje lučansku Mladost na stadionu "Rajko Mitić".
Kraj!
Zaslužen trijumf Zvezde, 16. uzastopni u Linglong Superligi Srbije.
83' Šansu je dobio Ričard Odada, ali nije se proslavio
Dva puta je ozbiljno pogrešio na sredini terena, što se protiv jačih rivala uglavnom surovije kažnjava.

Ali, ako je neko vreme dobro za greške, onda je to završnica ovakve utakmice.

77' Sve je rešeno na "Marakani"
Sudeći po igri koju gledamo trenutno, polako i jedni i drugi "glavama" već odlaze na dvonedeljni odmor koji im predstoji.
68' Ivanić, pa Katai
Raspala se odbrana Lučanaca, ali dvojica pomenutih igrača nisu uspeli da se upišu u listu strelaca.
66' Sjajna prilika za Jovanovića
Strelac jedinog gola za Mladost je primio loptu desnom, šutirao levom nogom, ali preko prečke gola koji čuva Milan Borjan.
65' Umalo autogol Bahe
Posle kornera sa leve strane umalo nije savladao sopstvenog golmana.
61' Velika šansa za Vukanovića
Ali, pogodio je pravo u glavu Mićovića koji je sprečio čist pogodak.
58' Spustila je Zvezda ritam sada
Ali, konstantno ima loptu u nogama.
51' GOOOOL!
Zvezda nastavlja da rešeta, ovog puta golom Veljka Nikolića.

Ali, sve lovorike idu Aleksandru Kataiju koji je izveo majstoriju uz levu gol-aut liniju i namestio prazan gol Nikoliću.
50' Ulaskom drugog napadača Zvezda je promenila formaciju
Sada igra sa trojicom u odbrani i formaciji 3-1-4-2.
Nastavljen je meč
Dejan Stanković napravio je dvostruku izmenu.

Umesto defanzivca Gajića ušao je napadač Aleksa Vukanović, a umesto Kange na terenu je sada Veljko Nikolić.

Kraj prvog poluvremena!
Punih 34 minuta gotovo da nismo videli ništa, a onda jesmo spektakularnih 11 minuta na "Marakani" i veliki preokret Zvezde posle "hladnog tuša".
45' Novi GOOOOOL!
Milan Pavkov!

40' GOOOOL!
Kakav blic-krig Crvene zvezde!

Gejlor Kanga donosi preokret!
39' GOOOOL!
Zvezda odmah odgovara, Nemanja Milunović izjednačava posle kornera sa desne strane!
37' Ivanić u prilici
Ali, loše je šutirao, preko gola...
34' GOOOOOL!
Zvezda je izvela svoj 9. korner, a onda je krenula kontra gostiju preko Saše Jovanovića.

Istrčao je 70 metara i lobovao Borjana za vođstvo Mladosti.
32' Ređaju se Zvezdini napadi
Ali, Ožegović i Mićović uglavnom odlično reaguju kod centaršuteva crveno-belih.
25' Nova prilika za Pavkova, novi korner
Izblokiran je napadač Zvezde.

Mladost se dobro brani, za sada.
17' Preti Mladost, Borjan na mukama
Jovanović se našao u prilici, izbegao ofsajd i pokušao je da lobuje Borjana.

Ali, golman Zvezde je stigao na vreme da interveniše i izbije loptu pred gol-linijom, a onda i da je uhvati.
13' Kataiju se igra fudbal
Našao se u karakterističnom prodoru i prilici i umalo je postigao gol.

Biće korner za Zvezdu.
8' Prva veća prilika za Zvezdu
Pavkov je bio u skoku, dobro je šutirao, ali za malo pored leve stative.
5' Zvezda kontroliše loptu