10. kolo: Crvena zvezda – Napredak 3:0 (2:0)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak na svom terenu sa 3:0, u poslednjem meču 10. kola Superlige.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti poslednji meč 10. kola Superlige između Crvene zvezde i Napretka.
KRAJ
85' Završnica susreta
Zvezda pokušava da stigne do još nekog pogotka, ali ne "sili" mnogo.
78' Njegošev pokušaj
Ali i dobra intervencija Ostojića.

Starsport
71' Gool
Novi pogodak Ivanića, 3:0.

Sigurno je veznjak crveno-belih izveo najstrožu kaznu i povisio prednost svoje ekipe.
70' Penal za Zvezdu
Spiridonović je prošao, pao i dobio jedanaesterac.

Nije delovalo ubedljivo...
63' Prečka!
Mrkić je izveo penal, ali je pogodio samo prečku.

Ostaje 2:0.
61' Penal!
Eraković je neoprezno startovao nad Mrkićem i to je penal za goste.
61' Milunović pokušao
Bivši igrač Zvezde je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla nekoliko metara pored gola Popovića.

Starsport
55' Sjajan prodor Gavrića
Gavrić je odlično prošao, lopta je stigla do Ivanića, koji je šutirao iz okreta, ali je njegov udarac izblokiran i to je samo korner.
51' Gužva
Milovanović je vratio loptu u sredinu, praktično šutirao, ali je Popović siguran.
50' Žuti karton za Gavrića
46' Počelo II poluvreme
Trostruka izmena Stankovića
Na teren ulaze Petrović, Ben i Spiridonović.

Izlaze Kanga, Katai i Falčineli.
POLUVREME
Zvezda je preko Falčinelija i Ivanića vodila već posle devet minuta, da bi u nastavku ritam malo opao i na petnaestominutnu pauzu se odlazi pri rezultatu 2:0.
44' Nova šansa za domaće
Ivanić je probao da gađa ugao, ali je Ostojić dobro bio postavljen.

Falčineli u nastavku ne uspeva da uputu šut ka golu Napretka.

U međuvremenu je žuti karton dobio Milan Spremo.
41' Katai blizu gola
Šutirao je najbolji fudbaler Zvezde iz slobodnjaka.

Međutim, lopta je završila malo pored gola.

Ulazimo u završnicu prvog poluvremena, a ritam je evidentno opao.

Starsport
40' Novi žuti karton
Kapiten gostiju MIloš Milovanović je zaradio žuti karton.
38' Dobar pokušaj Milunovića
Igrač gostiju je dobro šutirao, a Zoran Popović je dobro morao da se pomuči kako bi odbranio ovaj udarac.
35' Najbolja prilika za Napredak
Malo je nedostajalo Mrkiću da skrene loptu u mrežu iz neposredne blizine...
33' Kanga iz daljine
Kao i obično, Kanga je okušao udarac sa 25,30 metara, ali golman Napretka je siguran,

Samo korner.

Nakon njega novi pokušaj Zvezde, odnosno Gavrića, ali je Ostojić ponovo na mestu.
32' Prvi žuti karton
Veoma je čvrst u duelu bio Nemanja Milunović i zbog toga ga je sudija Jovanović javno opomenuo.

Starsport
25' Prvi pokušaj gostiju
Spremo je šutirao iz daljine iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi preko prečke.
22' Izmena kod gostiju
Milovanović menja Kostića.
Gol Ivanića
17' Ivanić kao defanzivac Napretka
Posle centaršuta Kange, Nikolić je šutirao ka golu rivala, ali je lopta pogodila Ivanića i šansa je propala.
Gol Falčinelija
9' Goooool!
Zvezda duplirala prednost, 2:0.

Odličan pas Kataija, povratni pas Gajića, a zatim i laka egzekucija Mirka Ivanića.
1' Goooool
Zvezda vodi 1:0.

Dijego Falčineli je dobio loptu u prostor, zaobišao golmana i postigao gol u 45. sekundi meča.

Italijan je bio na ivici ofsajda, ali ga je izgleda uspešno izbegao i rutinski doneo prednost crveno-belima.
1' Utakmica je počela
Promene na golu i poslednjoj liniji
Dejan Stanković odlučio je da od starta među stativama bude Zoran Popović, a od standardnih defanzivaca nema Miloša Degeneka, Radovana Pankova i Milana Rodića.

Na klupi je ostao i El Fardu Ben, dok je od prvog minuta na krilnoj poziciji u napadu Željko Gavrić.

U samom špicu je ponovo Dijego Falčineli.