SP, 3. kolo: RHF – Srbija 32:22 (15:9)

Rukometašice Srbije poražene su od Ruskinja 32:22 (15:9), u meču poslednjeg kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Španiji.

15:9, 17:13
  RHF   SRB
  32 : 22
Kraj utakmice
Poraz Srbije od Rusije – 32:22.

Srbija u drugu fazu prenosi dva boda i tamo će igrati protiv Francuske, Crne Gore i Slovenije.
57' Raste prednost
Sada je 30:18 za Ruskinje.
55' Ista razlika
Ruskinje vode 28:18.
52' Rusija na +10
Ruskinje vode 27:17.
50' Srbija u velikom zaostatku
Ruskinje vode 26:17 i ovde je meč rešen.
46' Managarova 7/7
Ruskinje vode 24:15.
Povreda Jovane Kovačević
Jak udarac i teža povreda Jovane. Nadamo se da će se oporaviti za nastavak Svetskog prvenstva.
44' Promašen sedmerac
Ivana Mitrović maši sedmerac.
43' Serija Srbije
Tri gola Jovović i jedan Kovačević i sada je 21:15.
42' Jovović se razigrala
Ušla je u igru i postigla tri gola, ali Srbija gubi 21:14.
38' Ne vidimo prazan gol
Bila je kontra, ali nisu videle naše rukometašice da je prazan gol i propuštena je šansa.
37' Primljen gol sa dve igračice više
Managarova utrčava i pogađa za 20:11.
36' Gol Radojević
Pogodak za 19:11 sa dve igračice viška.
Srbija ima dva igrača više
Prilika da se smanji zaostatak.
35' Srbija ne može ništa da uradi
Kontre su ubitačne i Rusija vodi 19:10 sa još dva gola iz kontre.
Isključenje
Isključena je Kocić i Srbija dva minuta sa igračem manje.
33' Gol posle 13 minuta
Stoiljković postiže gol za 17:10.
Serija 9:0
Novi pogodak iz kontre, Ruskinje vode 17:9.
32' Opet kontre, serija 8:0
Prvi gol u drugom poluvremenu postiže Gorškova posle brze kontre za 16:9.
31' Počelo je drugo poluvreme
Ima li nade za Srbiju?
Kraj prvog poluvremena
Ruskinje vode 15:9.

Srbija je u 19. minutu vodila 9:8 i od tada je Rusija napravila seriju 7:0, Kaplina je odbranila pet šuteva zaredom i Srbija nije dala gol 11 minuta.
Serija 7:0
Cepelin Managarove. Rusija vodi 15:9.
Sve brani golman Rusije
Peta odbrana Kapline zaredom, Srbija 10 minuta bez gola.
29' Serija 6:0
Ilarionova pogađa za 14:9.
28' Sada baš loša igra
Gorškova pogađa za 12:9, pa krade loptu Kristini Liščević.

Srbija je osam minuta bez gola, a Šerbak nastavlja seriju na 5:0 i sada je 13:9.
26' Isključenje
Isključena Kovačević, još jedna sumnjiva odluka sudija.
24' Tajm-aut Bregar
Serija Rusije 3:0, Srbija gubi 11:9.
23' Opet vodi Rusija
Srećom, Mihaličenko šutira iz velike udaljenosti, iako su Ruskinje imale igračicu više. Srbija je probala da bez golmana i sa svim igračicama u polju rizikuje i proba da dođe do gola.

Agbaba je oklevala, ruka je podignuta, ali je sviran faul u napadu posle dobre kombinacije Stamenić i Liščević.

Posle dobre finte telom je Managarova pogodila za 10:9.
21' Igrač manje dva minuta
Ilarionova se upisuje posle sjajne akcije Ruskinja, pa je Stamenić preterala – umesto da šutira sa krila gde je lepo utrčala, dodala je na sredinu i lopta je izgubljena.

Rusija opet igra duge napade, a Srbija igra dobru odbranu.

Kovačević je u jednom trenutku preterala i udarila protivnicu u glavu, pa je isključena.
19' Vodi Srbija!
Stamenić sa levog krila postiže gol za 8:9 i prvo vođstvo.
17' Izjednačenje
Kojić sa krila postiže gol, ali onda kao iz topa Skorobogatčenko pogađa sa osam metara za 8:6.

Stoiljković pogađa još jednom za 8:7, pa Liščević postiže fenomenalan gol iz skoka za izjednačenje.
14' Dva gola zaostatka
Gol sa igračem manje – Stoiljković iz skoka pogađa za 5:5.

Skorobogatčenko je sjajno utrčala i golom kaznila loše postavljenu zonsku odbranu.

Posle izgubljene lopte Stoijljković, Markova pogađa za 7:5.
12' Promašen prazan gol
Srbija je sa igračem manje ostavila golmana na klupi i uvela dodatnog igrača, a kada je Fomina ukrala loptu, gol je bio prazan.

Sa pola terena je promašila prazan gol.
11' Kraj meča za Mariju Petrović
Srpski pivot je udarila protivnicu laktom u glavu i dobila je direktan crveni karton.
10' "Klackalica"
Janjušević pogađa iz skoka sa osam metara za 3:3, pa Rusija nastavlja sa dugim napadima.

Rusija dolazi do četvrtog gola pogotkom Markove sa krila, a za 4:4 pogađa Stoijković.

Rusija brzo stiže do 5:4 preko Mihaličenkove.
8' Velika borba
Novi gol za Rusiju postiže Ilina, ali onda na drugoj strani se sjajno snašla Petrović i pogodila za 2:2.

Dugo traju napadi Rusije, a Srbija se dobro brani.

Srbija gubi loptu, pa Ruskinje pogađaju iz kontre.
5' Prvi gol za Srbiju
Kovačević je pogrešila u dodavanju za Petrović, a Petrović je ukrala loptu na drugoj strani.

Prvi gol za Srbiju sa sedam metara postiže Radojević.
4' Prvi gol posle više od tri minuta
Kovačević je izblokirana u prvom napadu, pa je dobila žuti karton jer je vukla protivnicu za dres.

Sjajno je Risović odbranila jedan šut, ali onda Janjušević baca loptu u aut.

Prvi gol na meču postiže Ilina u četvrtom minutu.
1' Počela je utakmica
Može li Srbija da iznenadi Ruskinje?
Intoniranje himni
Tačnije, intoniranje himne Bože pravde i ruska kompozicija, s obzirom da im je zabranjeno da koriste ime i himnu.

Utakmica počinje za nekoliko minuta.
Dobrodošli!
Rukometašice Srbije igraju protiv Rusije (20:30), u meču poslednjeg kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Španiji.

Pratićemo uživo meč putem našeg LIVE BLOG-a.