Ajntraht – Čelsi 1:1; Arsenal – Valensija 3:1

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta odigrali su bez pobednika sa Čelsijem, 1:1, u prvom meču polufinala Lige Evrope.

Lakazet 18, 26, Obamejang 90+1 - Dijabi 11
  ARS   VAL
  3 : 1
KRAJ!
Utakmice su završene u Frankfurtu i Londonu!

Arsenal ima lepu prednost pred gostovanju u Valensiji, dok je na meču između Čelsija i Ajntrahta sve otvoreno.
90+1 – Goooool! Arsenal vodi sa 3:1!
Gol je postigao Pjer Emerik Obamejang! "Tobdžije" se sada nalaze u dosta boljoj šansi pred revanš na "Mestalji".
90' Još pet minuta u Frankfurtu!
89' Sjajna sekvenca Jovića
Srpski fudbaler iznudio je faul, tako što je prevario Pedra. Iz slobodnog udarca Ajntraht nije uspeo da stvori šansu.
85' Dobra šansa za Abrahama
Kapiten Ajntrahta šutirao je glavom iz dobre pozicije, ali je njegov šut završio preko prečke. Ajntraht pritiska goste!

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images
81' Velika šansa za Ajntraht!
Da Kosta je uputio nešto između šuta i centaršuta, na drugoj strani je bio Pasijensija, koji nije uspeo da stigne do lopte.
79' Ajntraht tražio penal
Lopta je pogodila u grudi Olivijea Žirua. Lepo se videlo na usporenom snimku.
77' Trap siguran na golu
Šutirao je glavom David Luis, ali je Trap bio na mestu i lako je uhvatio loptu.
75' Čelsi sve bliži golu
Eden Azar našao se u dobroj šansi. Međutim, šut mu je blokiran i šansa je propala.
Ukoliko niste videli prečku Luisa
Prečku Davida Luisa pogledajte OVDE.
72' Slab šut Žirua
Francuski napadač je pokušao iz okreta da šutira, u tome je uspeo, ali je to uradio veoma loše.
Pareho i Kolašinac
Bez golova u drugom poluvremenu u Londonu. Arsenal od 26. minuta vodi sa 2:1.

Photo by Justin Setterfield/Getty Images
65' Ajntraht loše stoji na terenu
Od kada su dali gol, domaći fudbaleri nisu stvorili niti jednu pravu šansu. Razočaravajuća igra. Na drugoj strani Čelsi je mnogo opasniji.
58' Opasan šut Guendezija
Vezni fudbaler Arsenala šutirao je iz dobre pozicije, međutim njegov šut je blokiran.
60' Prečka Davida Luisa!
Prelepo je šutirao iz slobodnog udarca Luis, ali nije imao sreće. Lopta je udarila u prečku i tako je Ajntraht još jednom imao sreće.
Obamejang i Lakazet

Photo by Shaun Botterill/Getty Images
57' Još jedan pokušaj Čelsija
Lepo je išla lopta u napadu Čelsija. Loftus-Čik dodao ju je do Vilijana, ovaj je malo zakomplikovao, ali je uspeo da se namesti i šutira. Uputio je udarac po zemlji, koji je Trap lako odbranio.
54' Velika šansa za Čelsi!
Loftus-Čik igra sjajno na ovom susretu. Sjajno je povukao loptu, potom ju je dodao do Pedra, ovaj mu je vratio, ali je Englez šutirao preko gola. Odlična šansa.
Doktor

Tanjug/ AP Photo/Michael Probst
51' Mirno na startu
Za sada nismo videli prilike u drugom poluvremenu na meču između Ajntrahta i Čelsija.
46' Drugo poluvreme počelo je i u Londonu
46' Počelo je drugo poluvreme u Frankfurtu
Prvi napad na startu drugog perioda igre imaju domaći fudbaleri.
POLUVREMENA
Završeno je prvo poluvreme u Londonu, kao i u Frankfurtu.
Gol Pedra za 1:1
45' GOOOOOL! Čelsi izjednačio u Frankfurtu!
Visio je gol u vazduhu i na kraju su gosti uspeli da izjednače.

Strelac gola je Pedro, koji je uspeo dobro da se snađe i levom nogom savlada Trapa!
Neverovatna sezona za Jovića
42' Velika šansa za Čelsi!
Loftus-Čik je šutirao sa nekih 16 metara, uspeo je da se oslobodi čuvara, međutim njegov udarac završio je malo pored desne stative.
Sjajna fotografija
Jović postiže gol za vođstvo Ajntrahta.

36' Ajntraht kontroliše ritam meča
Fudbaleri iz Frankfurta vode od 23. minuta, kada je Luka Jović glavom savladao Kepu. Čelsi je od tog trenutka nešto aktivniji, međutim ne stvaraju mnogo šansi.
Drugi gol Lakazeta, a ujedno i Arsenala
26' GOOOOOL! Preokret Arsenala u Londonu!
Džaka je poslao odličan centaršut ka Lakazetu, odbrana Valensije je zaspala, golman je još slabije reagovao i Lakazet glavom donosi prednost Arsenalu.

"Tobdžije" vode, iako su od 11. minuta gubili sa 1:0.
28' Opasan šut Pedra
Pokušao je Španac udarcem iz daljine, dobro je šutirao, ali je lopta završila malo pored leve stative.
Sjajna kontra Arsenala za izjednačenje
18' Gooool! Arsenal izjednačio protiv Valensije
Odlična kontra Arsenala. Obamejang je nesebično dodao loptu do Lakazeta, koji je ispred sebe imao prazan gol i samo je prosledio loptu u mrežu.
Gol Jovića!
23' GOOOOOOOL! LUKA JOVIĆ!
Koliko je malo potrebno ovom fudbaleru!

Kostić je lepo pronašao Jovića, a ovaj je glavom sa nekih sedam metara savladao Kepu. Savršen šut glavom, majstorija mladog napadača!

Ajntraht vodi protiv Čelsija!
21' Najbolji pokušaj Frankfurta
Kostić je odlično centrirao iz slobodnog udarca, lopta je došla do Abrahama, koji je bio na drugoj stativi, ali je uputio slab šut. Bio je u dobroj situaciji štoper Ajntrahta, ali je šutirao levom nogom preko gola.
Dijabi slavi gol u Londonu

18' Opasan napad Ajntrahta
Išla je lepo lopta u napadu domaćih. Gaćinović je dodao loptu do Da Koste, koji je pokušao da pronađe Jovića, ali je loše centrirao i lopta je završila u naručju Kepe.
16' Blokiran šut Kostića
Srpski fudbaler pokušao je šutem sa nekih trideset metara, međutim udarac nije završio blizu Kepe.
Arsenal gubi od 11. minuta
11' GOOOOOL! Valensija vodi u Londonu!
Dijabi je na drugoj stativi prihvatio loptu i glavom savladao Čeha. Očajna rekacija odbrane Arsenala.
9' Čelsi pritiski domaći sastav
Izabranici Mauricija Sarija opasno pritiskaju Ajntraht. Ipak, za sada nisu uspeli da dođu do dobre šanse.
Sjajna atmosfera na startu meča u Frankfurtu
5' Mirno u Londonu
Arsenal čeka Valensiju. Tamo je utakmica krenula nešto kasnije.
3' Slab šut Kantea
Vezni fudbaler Čelsija šutirao je levom nogom, ali je to uradio veoma loše.
1' Počela je utakmica u Frankfurtu!