Finale KLS: Crvena zvezda – FMP 110:71

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP rezultatom 110:71 (24:18, 29:11, 26:23, 31:19) u prvoj utakmici finalne serije Košarkaške lige Srbije.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti dešavanja iz prvog meča finalne serije Košarkaške lige srbije između Crvene zvezde i FMP Železnika.
110:71 – kraj!
Zvezda je demostrirala silu u prvoj utakmici finalne serije i došla do meč-lopte koju će imati u nedelju od 20.00.
103:63 – ogromnih +40
Zvezda je upisala novu stotku, ali i dalje ne spušta papučicu sa gasa.

Do kraja je ostalo još tri i po minuta.
95:60 – Zvezda ide ka "stotki"
Utakmica je odavno završena, a iako je ostalo još pet minuta do kraja, samo se čeka krajnji rezultat.
Još jedan nesportski faul za FMP
Ovog puta Tasić koji uvaljuje lakat Cirbesu.

To je druga nesportska za goste u razmaku od dva ili tri minuta.
84:52 – Zvezda ne staje
Trojka Lazića, pa nesportski faul Šaranovića koji dodatno uvećava razliku između dva tima.
79:52 – kraj 3/4
Novim poenima Ognjena Kuzmića Zvezda stiže do +27 uoči poslednih 10 minuta.

Deluje da je u "Pioniru" odavno sve već rešeno.
72:46 – Stefanović traži novi tajm-aut
Prvo Kuzmić pogađa uz faul, a onda Ivanović sjajnom fintom i flouterom povećava Zvezdinu razliku na +26.
67:42 – pet poena u nizu kapitena Zvezde Branka Lazića
Za maksimalnih +25.
Uh, težak pad Ostina Holinsa!
Nerandžić ga je izblokirao na prodoru, a Zvezdin Amerikanac je pao pravo na koleno i nije mogao sam da napusti parket, već su ga saigrači izneli na klupu.

Videćemo kakva je povreda u pitanju.
57:38 – trojka Nerandžića
Smanjuje zaostatak FMP-a na ispod 20 poena.
55:33 – FMP dobro otvara drugo poluvreme
Ali, Zvezda odgovara poenima Mitrovića posle asistencija Markovića iz pika.

53:29 – kraj 2/4
Zvezda je u potpunosti razbila tim FMP-a u završnici prvog poluvremena i trojkom Ognjena Dobrića sa zvukom sirene stekla čak 24 poena razlike.
26:22 – FMP "muči" Zvezdu zonom 2-3
Odličnu odbranu igraju "panteri", ali u nekokiko navrata Zvezda je uspevala posle ofanzivnog skoka i lakih poena to da neutrališe.

Kao što je slučaj sa srećnim odbitkom do Luke Mitrovića i lakog pogotka posle upropašćenog napada.
24:18 – kraj 1/4
Zvezda ima prednost posle uvodnih 10 minuta.

18:13 – Ognjen Kuzmić već ima 10 poena
Na drugoj strani, Danilo Tasić stiže do prve trojke i njegovih, za sada, sedam poena.
16:8 – Zvezda lako dolazi do poena u tranziciji
Ovog puta poentirao je Lazić u kontri i Stefanović je prinuđen da traži prvi tajm-aut.

Zvezda je sve poene do sada ubacila iz reketa.

8:5 – prva trojka na meču
Pogađa je Radonjić za FMP.
6:0 – sjajan start Zvezde
FMP je krenuo zonskom odbranom, ali je Zvezda to lako kaznila u dva navrata preko Ognjena Kuzmića pod košem.