NBA: Sakramento – Denver 100:97

Košarkaši Sakramento Kingsa iznenadili su Denver Nagetse pobedom 100:97 posle produžetka u Kaliforniji.

17:27, 23:30, 27:18, 23:15, 10:7
  SAC   DEN
  100 : 97

Marej se izgubio, pobeda Kingsa!
Hild dobija faul na 9,5 sekundi i pogađa oba slobodna za +3. Denver nema tajm-aut, Marej kreće ka košu, zavlači se u reket kada je Denveru bila potrebna trojka, a Jokić se otvorio na strani. Velika pobeda Kingsa –100:97
Faul Bogdanovića
Srljao je Heris, ali je iznudio faul Bogdanovića na 15 sekundi pre kraja – 98:97
Drama u Sakramentu
Heris promašuje, pa gubi loptu, Kingsi dobijaju loptu na 38 sekundi pre kraja. Bogdanović ne pogađa na isteku napada, Nagetsi imaju 19,6 sekundi
5' Barns blista
Barns opet "izmišlja" poena i donosi prednost Kingsima na ulasku u poslednji minut – 98:95
3' Ulazi Bogdanović
Prva trojka Herisa od prve četvrtine, s druge strane Barns poentira sa penala za nastavak rezultatske "klackalice" –96:95
2' Jokić!
Sjajno se zagradio Jokić pored Holmsa, a onda fantastično pogodio sa jedne noge – 92:92
1' Sakramento prvi put vodi!
Zaleteo se Barns pored Jokića, ne prolazi, ali pogađa i donosi Kingsima prvo vođstvo na meču – 92:90
Od pokojnika do pukovnika
Produžeci u Sakramentu!
Marej je dobio napad za pobedu, ali ga je Holms izblokirao nakon sjajne odbrane Džozefa – 90:90
Izjednačenje!
Bogdanović pronalazi Hilda koji beži Jokiću i polaže za osmi poen u nizu i poravnanje rezultata prvi put na meču posle 4:4, na 23 sekunde pre kraja – 90:90
Jokić polovičan!
Jokić pogađa samo jedno slobodno, Kingsi imaju napad za izjednačenje na 35 sekundi pre kraja – 88:90
12' Važni penali za Jokića
Kingsi se bune zbog odluke sudija, ali je Holms faulirao Jokića. Volton traži "čelendž", ali nije bio u pravu.
11' Promašuje Bogdanović, Hild spasava
Akcija za Bogdanovića, ali odlična odbrana Nagetsa, blokira Marej njegov šut za tri. Nakon promašaja Bartona, Hild pogađa novu trojku za potpuni egal – 88:89
10' Konačno Hild
Hild pogađa tek drugu trojku iz 11 pokušaja, Jokić gubi loptu pred poslednjih 100 sekundi – 89:95
9' Serija promašaja Jokića
Jokić je počeo da šutira, ali sve promašuje, Denver je u krizi pred završnicu meča
7' Kingsi daju znakove života
Sakramento uspeva da uspori napredovanje rivala, preko Holmsa i Barsa se vraćaju u igru – 77:87
8' Bogi!
Nakon dva promašaja Jokića u jednom napadu, promašuje Bogdanović, ali se ispravlja u nastavku akcije trojkom – 80:87
7' Nagetsi se opet "odlepili"
Polako ali sigurno raste prednost Nagetsa. Kingsi ne mogu ništa da pogode – 73:87
5' Period "divlje" košarke
Jure rezervisti dva tima po terenu, ali to ne deluje organizovano uz očajan šut. U ovoj "divljoj" košarci malo bolje se snalaze gosti koji preko Plamlija "beže" preko 10 razlike – 71:83

2' Koš za koš
Raspucali su se i jedni i drugi na startu poslednjeg perioda, pogađaju naizmenično Grent, Džejms, Dedmon i Bizli, pa Denver održava distancu – 71:81
Kraj 3/4 – 67:75
Grent vraća Nagetse na dvocifrenu razliku, ali Barns "izmišlja" poene za Kingse u poslednjen napadu i ostavlja domaćina u igri – 67:75
10' Čuva se snaga za završnicu
Slab ritam u finišu trećeg perioda, vrlo rezervisana igra oba tima, nosioci igre se čuvaju za poslednjih 12 minuta – 65:72
9' Sjajno zakucavanje Holmsa
Nakon promašaja Barnsa impresivan odraz Holmsa i zakucavanje jednom rukom za samo -3 – 65:68
8' Barns nosi Kingse
Pet poena Barnsa u nizu, Sakramento "topi" prednost Denvera, dok Jokić promašuje trojku – 62:68
7' Važan koš Mareja
Muče se Nagetsi u napadu, ali Marej izvlači važan koše pogotkom iz teške pozicije, preko ruke Holmsa – 59:68

5' Jokić podređen timu
Jokić retko šutira, ali beleži novu asitenciju za Mareja. Kingsi su se raspucali i novom trojkom (5/6 nakon 0/10) spustili ispod 10 – 57:65
3' Beli 2+1
Bjelica opet poentira posle ofanzivnog skoka, petog, uz dodatno bacanje pa postaje prvi igrač Kingsa sa dvocifrenim učinkom. Potom asistira za trojku Hilda – 49:59
2' Evo i Jokića
Posle dugo vremena konačno poentira i Jokić, nakon sjajne promene ruke – 45:59
Poluvreme – 40:57
Nagetsi pojačavaju ritam u završnici četvrtine, Marej i Barton vraćaju razliku na +17 – 40:57
12' Beli!
Bizli odgovara trojkom, ali mu uzvraća istom merom i Bjelica – 40:53
11' Konačno trojka – Bogdanović!
Bjelica je sjajan na ofanzivnom skoku, prvo poentira iz odbojke, a onda omogućava Bogdanoviću da postigne prvu trojku za Sakramento na meču posle 11 promašaja – 37:50
9' Prvi poeni Bjelice
Nemanja Bjelica je iznudio faul i sa linije za slobodna bacanja postiže prve poene na meču –32:47
8' Kingsi na kolenima
Sakramento deluje nemoćno, trojka Bartona povećava seriju Nagetsa na 12:2, dok Kingsi promašuju i deseti šut za tri – 28:44
7' Vraćaju se sva trojica Srba
U istom trenutku na parket se vraćaju Jokić, Bogdanović i Bjelica. Beli promašuje prvi šut, s druge strane Heris nastavlja svoju seriju – 28:41
6' Kingsi ne mogu da pogode trojku
Grent prvim košem na meču odbija nalet domaćina, koji sredinom drugog perioda nema pogođenu trojku (0/6) –26:35
5' Domaćin ne posustaje
Kingsi uspevaju da pariraju Denveru, Holms i Ferel poentiraju za priključak domaćina – 26:32
4' Nagetsi odgovaraju odbranom
Denver opet pojačava odbranu, iz koje stižu zakucavanje Plamlija i trojka Bizlija za povratak na dvocifrenu razliku – 22:32
2' Bez Srba na parketu na startu 2/4
Serija grešaka Plamlija, Kingsi u dva napada uspevaju da prepolove zaostatak – 22:27
Kraj 1/4 – Denver na +10
I četvrtina ukratko – 2 asistencije Jokića, 2 koša Bogdanovića nakon 0/3, nevidljivi Bjelica i nezaustavljivi Heris (18 poena).
12' Kingsi se vraćaju
Stao je Heris, stali su i Nagetsi. Kingsi realizuju napada nakon brze igre – 17:27
Sjajna 1/4 Herisa
10' Bogdanović okončao "post"
Posle tri promašaja, Bogdanović poentira u dva uzastopna napada – 13:26
9' Heris nezaustavljiv
Treći promašaj Bogdanovića u nizu, s druge strane Heris deluje nezaustavljivo, već je na 15 poena – 8:23
8' Jokić diktira tempo Nagetsa
Raste prednost Denvera, Jokić prvo sjajnim blokom omogućava zakucavanje Bartonu, a potom dva puta sjajno asistira Herisu – 6:17
7' Bogdanović na parketu
Dva brza promašaja srpskog beka u prvom napadu po ulasku na teren.
6' Odlična odbrana Denvera
Nagetsi ne šutiraju najbolje, ali sjajnom odbranom su naterali Kingse na već četiri izgubljene lopte, dok poentiraju Heris i Barton – 6:11
4' Upisao se Jokić
Nakon serije promašaja na obe strane, Jokić poentira posle ofanzivnog skoka – 6:6
2' Jokić promašio prvi šut
Jokić nije pogodio prvi pokušaj na meču, sa poludistance, egal na startu duela – 4:4
Počeo je meč u Sakramentu
Gledaćemo i Bogdanovića!
Jokić predvodi "grumenje"
Još nema vesti o Bogiju
Nagetsi su u formi
Igrali su pre mesec dana na istom mestu
Pre tačno mesec dana Nagetsi su slavili 101:94 posle dramatične završnice u Kaliforniji. U meču punom preokreta gosti su iskoristili očajnu treću četvrtinu domaćina (30:17) kada su izgradili prednost koju su dobrom odbranom odbranili u poslednjem minutu.
Bogdanović neizvestan za ovaj meč
I dalje je upitan nastup Bogdana Bogdanoviæa za Kingse na ovoj utakmici. Ima problema sa zadnjom ložom.