Kavaj je magija! VIDEO

Košarkaši Toronta su savladali Orlando rezutatom 111:82 u drugoj utakmici prve runde plej-of serije Istočne konferencije.

S.VeselinovićIzvor: B92
Tanjug/Nathan Denette/The Canadian Press via AP

Reptorsi su ubedljivim trijumfom vratili seriju na početak, pošto je u prvom duelu slavila ekipa Medžika.

Igrači franšize iz Kanade ni u jednom momentu nisu dozvolili protivniku ni da pomisli da će ostvariti drugu pobedu.

Dvocifrena razlika sa poluvremena je dodatno povećana spektakularnom trećom četvrtinom (39:21), pa je poslednja deonica poslužila i da igrači sa kraja klupe dobiju priliku da osete parket u plej-ofu.

Fantastičnu partiju je pružio Kavaj Lenard sa 37 poena, po četiri skoka i asistencije i dve ukradene lopte uz šut iz igre 15 od 22.

Najveću podršku je imao u Kajlu Lauriju (22 poena, 7 asistencija, 4 skoka, 1 blokada) i Paskalu Sijakamu (19 poena, 19 skokova).

Značajan doprinos sa klupe je stigao od Serža Ibake, koji je za 24 minuta upisao 13 poena i 8 skokova.

Na drugoj strani, bolji od ostalih bio je Aron Gordon sa 20 poena, Terens Ros je sa klupe doneo 15, a dvocifren je bio još samo Evan Furnije (10 poena).

Podbacio je Nikola Vučević, upisao je samo šest poena iz sedam šuteva.