Bobanu 5 minuta, Dončić "rešetao" Pelikane

Dalas Maveriksi su rezultatom 125:107 pobedili Nju Orleans Pelikanse.

Izvor: SN

Bobanu 5 minuta, Dončić

Nju Orleans Pelikansi više nemaju šanse za plej-in pogotovo nakon drugog uzastopnog poraza, ovoga puta od Dalasa u gostima.

Maveriksi su u svom "American Airlines Centru" pobedili sa 125:107, a fantastičan je bio Luka Dončić, pa se izostanak Porzingisa nije ni osetio.

Dončić je ubacio 33 poena, 12/24 iz igre i uz to imao po 8 skokova i asistencija. Verovali ili ne, Dončić je u drugoj četvrtini bio bez promašaja 6/6, od čega je pet bilo trojki za ukupno 17 poena.

Dalas je tako došao do 77 poena nakon 24 minuta košarke i bilo je jasno da se Pelikani neće uspešno vratiti u ovaj meč.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović, odigrao je samo pet minuta i za to vreme upisao 2 poena uz isto toliko skokova.

Na drugoj strani, nije bilo Zajona, Harta, Ingrama, Bola i Adamsa, pa su Bledso i Hejs sa 15 poena bili najefikasniji, a po 13 su dodali Luis i Aleksander-Voker. NBA, rezultati:

Atlanta – Vašington 120:116
Bruklin – San Antonio 128:116
Klivlend – Boston 102:94
Dalas – Nju Orleans 125:107
Juta – Portland 98:105
Lejkersi – Hjuston 124:122