Kraj za Kinu, Iran namučio Špance, Rusija propustila šansu

Košarkaška reprezentacija Kine nije uspela da se plasira u drugu fazu, Argentina je uspela da savlada Rusiju, dok je Španija pobedila Iran.

18:21, 15:10, 19:22, 21:12
  ŠPA   IRA
  73 : 65
Kraj za Kinu, Rusija i Iran namučili Argentinu i Španiju
U ovom blogu smo pratili uživo utakmice između Kine i Venecuele, Rusije i Argentine, odnosno Španije i Irana.

Favorizovane ekipe su ostvarile pobede, domaćin je izgubio šanse da se plasira u drugu fazu, "Crvena furija" je potvrdila primat u Grupi C, dok je ruska selekcija propustila priliku da to učini i savlada Argentinu.
KRAJ! Argentina odolela Rusiji!
Neizvesna završnica duela dve prvoplasirane ekipe u Grupi B je okončana pobedom Argentine rezultatom 69:61.

Rusija je imala nekoliko šansi da se potpuno vrati u meč, ali u tome nije uspela, pa će u narednu fazu takmičenja sa druge pozicije.
IV četvrtina: Kampaco!
Omaleni plejmejker Argentine je posle tajm-auta preuzeo odgovornost i flouterom podigao prednost svoje ekipe na dva poseda - 65:61.
IV četvrtina: Rusi greše, i dalje prednost Argentine
Argentina je na 40 sekundi do kraja imala dva poena razlike (63:61), a poslednji minut igre su obeležile greške selekcije Rusije, čiji igrači su propustili šansu da dođu do potpunog egala.
IV četvrtina: Žestoka borba Rusije i Argentine
Na tri minuta do kraja utakmice Argentina je imala tri poena prednosti - 60:57.
KRAJ! Španija konačno prelomila nezgodni Iran!
Španska reprezentacija je uspela da zabeleži i treću pobedu u prvoj fazi takmičenja, iako je Iran pružio veoma dobar otpor.

Azijska selekcija je imala minimalnu prednost uoči poslednje četvrtine, ali su izabranici Serđa Skariola uspeli da izvuku najbolje od sebe i da poslednju deonicu dobiju rezultatom 21:12.

Španija kao prvoplasirana u Grupi B nastavlja takmičenje, a uz nju će u drugoj fazi igrati i Portoriko.
IV četvrtina: Španija preuzima kontrolu?
Španci su uspeli da do poslednjeg minuta meča stignu do pet poena prednosti - 70:65.
KRAJ! Domaćin eliminisan sa Mundobasketa!
Gotov je šampionat za Kinu!

Venecuela je pobedila 72:59, što znači da će igrati u drugoj fazi Mundobasketa. Kraj sna za Kineze. Sada će igrati za plasman od 17. do 32. mesta.
III četvrtina: Španija – Iran 52:53
Iran se drži! Odlično igraju Iranci i opasno prete Španiji. Iako su pali u drugoj deonici u trećoj su ponovili igru iz prve i osvojili taj deo igre sa 22:19.

Oni vode pred poslednjih deset minuta. Gasol je pogodio neki šut i sada ima 11 poena, ali Rubio i Ljulj i dalje ne mogu da pogode okean.
Priključio se i Rudi sa devet poena, dok na drugoj strani dominira Mohamad Jamšidijafarabadi sa 15.
Sve manje vremena za Kinu...
Na pet minuta do kraja Venecuela vodi, 60:51.
II četvrtina: Rusija – Argentina 33:39
Furiozna Argentina! Argentinci su serijom 15:0 napravili veliki preokret, a onda prednost održavali do kraja druge četvrtine.

Bilo je +11, a Rusi su se pobrinuli da razlika na poluvremenu ne bude dvocifrena.

Briljirao je vremešni Luis Skola sa deset poena, jednim više od Kampasa.
III četvrtina: Venecuela – Kina 51:41
Domaćin je sve bliže i bliže ispadanju sa prvenstva i biće im potreban veliki preokret u poslednjih deset minuta.

U ovoj četvrtini bilo je nerešeno (18:18), pa je Venecuela održala plus 10 i došla jako blizu prolaska u drugu grupnu fazu.
II četvrtina: Španija – Iran 33:31
Španci su drugi kvartal dobili 15:10, preokrenuli rezultat i poveli pred pauzu, ali su i dalje daleko od svoje igre.

Priliku su dobili igrači koji je ne dobijaju često, ali pre svega zbog katastrofalne igre pre svega Gasola i Rubija koji zbirno šutiraju 2/10.

Ipak, ovo deluje kao rutiska pobeda Španaca, koji su navikli da sporo "pale" na prvenstvu.
I četvrtina: Rusija – Argentina 17:12
Posle osam minuta košarke na meču Rusa i Argentinaca bilo je samo 17 poena (9:8).

Rusija se prva odlepila i serijom 12:2 došla do +8, a požar je ugasio Kampaso trojkom u poslednjoj sekundi za 17:12.

Argentina šutira užasnih 5/18 iz igre, dok su Rusi na solidnih 8/15.
I četvrtina: Španija – Iran 18:21
Španci su očajno počeli utakmicu sa Iranom, ali su se do kraja poluvremena malo trgli. Bilo je +10 za Iran, ali je "furija" serijom uspela da nadoknadi minus i da četvrtinu završi 18:21.

Rubio i Gasol su zbirno šutirali 2/8 što je donelo najveće probleme ekipi, kao i manji broj i skokova i asistencija.
II četvrtina: Venecuela – Kina 33:23
Izuzetno malo poena i u drugom četvrtini, koju je Venecuela ponovo dobila, ovoga puta sa 15:13.

Kinezi su smanjili razliku u poslednjem minutu, ali je Venecuela trojkom u poslednjoj sekundi preko Vargasa obezbedio dvocifrenu prednost na poluvremenu – 33:23.
10:0 za Iran!
Španci ne znaju gde se nalazi u prvih par minuta meča. Iran pravi seriju 10:0 za tri minuta.
I četvrtina: Venecuela – Kina 18:10
Venecuela je odlično otvorila meč, pre svega defanzivno. Iako je Kina povela sa 3:0, veoma brzo je bilo +6 za Venecuelu.

Do kraja četvrtine Kinezi su uspeli još jednom da se vrate, ali je Venecuela serijom završila četvrtinu sa 18:10.

U prvih deset minuta odlični su bili Luis i Gilent sa devet, odnosno sedam poena, dok je tačno pola poena za Kineze postigao Žai.
18:10, 15:13, 18:18, 21:18