Nedelja, 05.12.2021.

12:30

Zvezda sigurna u Kruševcu

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su protiv Napretka u Kruševcu 2:0 u meču 19. kola Superlige.

Već u petom minutu beogradski tim je poveo preko Milana Rodića.

Korner je izveo Katai, a loptu je sa prve stative prebacio Strahinja Eraković. Na pravom mestu se našao Rodić i doveo svoj tim u prednost.

Uspostavila je Zvezda kontrolu nad tokom meča i dobar deo prvog poluvremena se protivnik mučio da pređe polovinu.

A u 15. minutu gosti su se žalili da su ostali uskraćeni za penal nakon što je prilikom šuta Pavkova lopta pogodila u ruku jednog igrača Napretka.

Zvezda je svakako mogla da duplira prednost, ali Ben je propustio odličnu šansu. Nije poznato da li je zbog toga ostao u svlačionici na poluvremenu. Ono što nije mogao reprezentativac Komorskih ostrva uspelo je Kataiu pred kraj prvog poluvremena.

Sjajno ga je proigrao Njegoš Petrović, a Katai je „bocnuo“ loptu preko golmana domaće ekipe za 2:0.

Drugi deo igre nam je doneo velika uzbuđenja. Makar početni deo. Naročito se istakla stativa koju je Đuričković pogodio.

U nastavku akcije lopta se odbila do Marka Bačanina koji je postigao gol. Ipak, isti je nakon konsultacija sa VAR-om poništen.

To kao da je ugasilo i poslednju nadu koj igrača Napretka koji u nastavku nisu ni izbliza bili toliko opasni. Tim Dejana Stankovića se sa ovom pobedom izjednačio sa Partizanom na vrhu koji ima utakmicu manje.

Crvena zvezda u narednom kolu igra sa Radnikom, a pre toga ih očekuje susret sa Bragom u Ligi Evrope.

Napredak će na gostovanje Mladosti u Lučanima.