Serija A: Napoli slavio na San Siru

Fudbaleri Napolija pobedili su s u gostima ekipu Milana sa 2:1 u derbi meču 21. kola italijanske Serije A.

Izvor: SM

Subota, 21.01.2017.

23:30

Getty Images

Napoli je upisao treću pobedu u nizu i treći je na tabeli sa 44 boda koliko ima i drugoplasirana Roma, ali uz meč više. Rosoneri su peti sa 37 bodova.

Za ishod večerašnjeg meča presudno je bilo prvih devet minuta. Napoli je poveo u šestom minutu golom Lorenca Insinje, a samo tri munuta kasnije mrežu Milana je pogodio i Hose Kaljehon.

Juraj Kučka je u 37. minutu smanjio na 2:1, a iako je bilo dosta prilika rezultat se do kraja utakmice nije menjao.

Napoli u narednom kolu dočekuje Palermo, dok Milan gostuje Udinezeu.

1.Juventus 19 15 0 4 40:16 45
2. Roma 20 14 2 4 41:18 44
3. Napoli 21 13 5 3 47:24 44
4. Lacio 20 12 4 4 35:22 40
5. Milan 20 11 4 5 31:24 37
6. Inter 20 11 3 6 33:23 36
7. Atalanta 20 11 2 7 32:24 35
8. Fiorentina 20 9 6 5 33:25 33