Terek šokirao Zenit: 2,2>80 miliona

Stotinak miliona evra uloženih u finišu prelaznog roka nije bilo dovoljno za Zenit da pobedi Terek iz Groznog.

Petak, 14.09.2012.

19:56

Golovi Ailtona i Lebedenka u poslednjih 7 minuta doneli su ekipi iz Čečenije pobedu na stadionu Petrovski.

Zvezde završne nedelje prelaznog roka Hulk i Aksel Vitsel bile su na klupi, dobile su priliku u drugom poluvremenu (Brazilac na poluvremenu, Belgijanac 20 minuta pred kraj), ali nisu uspele da pomognu šampionu da stigne do željenog rezultata u derbiju kola.

Dominacija Zenita nije bila dovoljna za postizanje gola, a u finišu meča je totalna konfuzija u odbrani omogućila Tereku da ostvari istorijski trijumf, koji mu donosi čelo tabele posle ovog kola.

Najpre je Brazilac Ailton (kupljen prošle nedelje za 2,2 miliona evra iz APOEL-a) kao u igrici prošao sa levog boka kroz celu odbranu paralelno sa gol-linijom, sve do dalje stative, pored koje je lako našao nebranjeni deo mreže. Ni u preostalih sedam minuta (3+4 nadoknade) Zenit nije bio dovoljno opasana, a u 93. minutu Igor Lebedenko došao sa suprotne strane i postavio konačnih 2:0.

U subotu Bilićev Lokomotiv dočekuje Partizanovog rivala u Ligi Evrope Rubin.