Kluž šampion Rumunije

Fudbaleri Kluža osvojili su titulu šampiona Rumunije pobedom nad gradskim rivalom Univerzitateom sa 3:2, kolo pre kraja sezone.

Subota, 19.05.2012.

11:38

Kluž je kao gost gubio 2:0, ali je u poslednjih 40 minuta sa igračem više uspeo da stigne do preokreta i pobedi golom Kadua u 89. minutu iz penala.

Ekipa iz Transilvanije kolo pre kraja ima tri boda više od drugoplasiranog Vasluia, a u poslednjem kolu igra derbi sa trećeplasiranom Steauom.

Marijan Kristesku je golovima u 29. i 47. minutu uterao strah u kosti navijačima Kluža, koji su videli spas tek kada je Kristea u 49. dobio drugi žuti karton. Samo minut kasnije Gabrijel Murešan je “bombom” iz slobodnog udarca sa oko 30 metara najavio veliki preokret.

Već u 66. minutu Mudu Sugu je izjednačio, ali je mučenje gostiju potrajalo da poslednjeg minuta meča. Kada su svi mislili da će ostati 2:2, sudija je u 89. minutu svirao penal za goste.

Rikardo Kadu je bez problema utišao domaće navijča koji će da se žale na regularnost takmičenja, i doneo titulu Klužu, treću u klupskoj istoriji.

Ovaj meč bio je ponovljen jer je pre samo nekoliko dana golman Univerzitatee Mirčei Bornesku fizički napao Kadua koji je tako dočekao slatku osvetu.

Tim iz Transilvanije osnovan je 1907. godine, prvu titulu je osvojio tek 2008, a drugu 2010. godine.