Boltonu bodovi za opstanak

U senci revanša polufinala Lige šampiona, u Birmingemu se igrala Premijer liga, ali su navijači otišli razočarani sa "Vila Parka".

Utorak, 24.04.2012.

23:22

Fudbaleri Boltona slavili su sa 2:1 (0:0) protiv Aston Vile i osvojili tri važna boda u borbi za opstanak.

Gosti sa "Riboka" slavili su posle preokreta i sada su sa 33 boda na samo jedan od timova koji su u sigurnoj zoni. Vila je ostala na 36 pa će da strepi u poslednja dva kola.

Sve je dobro krenulo po Vilu kada je u 61. minutu Šarls N'Zogbija prigrao Stivena Vornoka za 1:0.

Međutim, domaći igrači su suviše proslavnjali vođstvo jer je samo minuta kasnije Kueljar oborio Dejvisa u kaznenom prostoru.

Loptu je uzeo Martin Petrov i sa bele tačke doneo izjednačenj Boltonu. Agoniju domaćina gosti su brzo produbili pošto je već u sledećem minutu stigao preokret.

David N'Gog je dobio loptu od Iglsa i savladao Šeja Givena za veoma važnu pobedu ekipe Ovena Kojla.

1. Mančester junajted 35 26 5 4 86:32 83

2. Mančester siti 35 25 5 5 87:27 80
3. Arsenal 35 20 5 10 67:43 65
4. Njukasl 34 18 8 8 53:42 62
5. Totenhem 34 17 8 9 57:39 59

6. Čelsi 34 16 10 8 56:38 58
7. Everton 34 13 9 12 42:38 48
8. Liverpul 34 12 10 12 40:37 46