JSL: Vojvodina dobila derbi kola

Odigrano je još pet mečeva 25. kola Jelen Superlige. Tri pobede zabeležili su gosti, a dve domaćini.

Subota, 30.04.2011.

19:12

U derbiju kola fudbaleri Vojvodine pobedili su Rad u Novom Sadu sa 2:0 i tako ostali u trci za šampionsku titulu.

Pobedu na svom terenu ostvario je i Javor protiv Metalca, bilo je 1:0, a na preostala tri meča slavili su gosti. Sloboda Sevojno je sa 1:0 pobedila BSK Borču, Inđija je na Banovom Brdu bila bolja od Čukaričkog sa 2:1, a istim rezultatom čačanski Borac je savladao Spartak u Subotici.

Parethodno su pobede ostvarili Partizan i Smederevo, a u poslednjem meču kola u nedelju od 18 časova Crvena zvezda na ’Marakani’ dočekuje kulski Hajduk.

Novosađani su se nakon poraza od OFK Beograda u prošlom kolu vratili na pobednički kolosek trijumfom nad Radom na domaćem terenu. Golove vredne tri boda i poravnanja na tabeli sa drugoplasiranom Crvenom zvezdom, koja ima utakmicu manje, postigli su mladi Miroslav Stevanović u 60. i Antvi Jao u 90. minutu.

Najprijatnije iznenadjenje priredio je Borac iz Čačka koji je u najsevernijem gradu naše države bio bolji od domaćeg Spartaka zahvaljujući Dušanu Petronijeviću i Jovanu Damjanoviću.

Utešni pogodak za Subotičane postigao je Srdjan Vujaklija. Trijumf Borca dobija na težini kada se ima u vidu da su Čačani od 70. minuta igrali sa igračem manje.

Već otpisani Čukarički nesrećno je u ispustio prvi bode u prolećnom delu sezone, s obzirom da su "brđani" protiv preptoslednje Inđije primili gol u nadoknadi vremena.