PL: Liverpul sve dalje od LŠ

Fudbaleri Liverpula odigrali su nerešeno 1:1 na gostovnju Birmingemu u 33. kolu Premijer lige i tako su propustili novu priliku da se uključe u borbu za LŠ.

Izvor: Saša Ozmo

Nedelja, 04.04.2010.

18:58

Gosti su poveli golom Džerarda, a izjednačio je Ridžvel, pa ’Crveni’ sada imaju 55 bodova, tri manje i meč više od petoplasiranog Totenhema. Fulam je dobio Vigan sa 2:1 pogocima Okake i Hangelanda, iako su gosti vodili na poluvremenu golom Skotlanda. U poslednjem meču kola Everton i Vest hem remizirali su 2:2.

Sanderlend je u subotu savladao Totenhem sa 3:1, pa je Liverpul pred gostovanje u Birmingemu dobio dodatni motiv za dobru partiju i trijumf.

Prvo poluvreme na stadionu Sent Endruz nije bilo naročito dinamično, a najbolju priliku imao je Liverpul u 35. minutu, kada je Maksi Rodriges na asistenciju Toresa pogodio stativu.

Dva minuta po izlasku iz svlačionice gosti dolaze do prednosti – kapiten Stiven Džerard je posle kornera prevario Bojera i poslao loptu u gol. U 56. minutu Birmingem je uspeo da izjednači – Mekfaden je centrirao sa desne strane, a Liam Ridžvel je ostavljen sam i pogodio je za svoj četvrti gol u sezoni.

Do kraja meč ekipa Rafe Benitesa imala je više prilika, prevashodno N’gog, ali ostalo je 1:1.

Fulam se nalazio na udaru kritika javnosti, a i Vest hem ih je optužio da nisu poslali najbolji sastav na teren protiv Hala. Zato Fulam nije sebi smeo da dozvoli lošu partiju protiv Vigana, koji se kao i Hal bori za opstanak.

Ipak, gosti su na poluvremenu vodili pogotkom Džejsona Skotlanda u 34. minutu, a 31-godišnjaku iz Trinidada i Tobaga bio je to prvi pogodak u 29. premijerligaškoj utakmici.

U drugom delu igre Fulam se probudio i uspeo da preokrene – Stefano Okaka postigao je gol u 47. minutu svojim prvim kontaktom sa loptom, a Bred Hangeland je posle kornera Dejvisa doneo tri boda domaćima.

Na Gudison parku Everton je dva puta vodio protiv Vest hema, ali su ’čekićari’ ipak došli do boda. Domaći su poveli golom Biljaletdinova, izjednačio je Da Košta, a na pet minuta do kraja ’karamele’ dolaze do novog vođstva preko Jakubua Ajegbenija. Ipak, Brazliac Ilan u 87. minutu postiže gol glavom i donosi bitan bod gostima.