6. kolo: Crvena zvezda – Voždovac 4:0 (2:0)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom terenu Voždovac rezultatom 4:0, u šestom kolu Mozzart Bet Superlige.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti meč između Crvene zvezde i Voždovca, koji počinje u 20.45 na "Marakani".
KRAJ
88' Gooool
Nakon tri asistencije, Ivanić je stigao da postigne gol, 4:0.

Lepo je izbegao ofsajd zamku i levom nogom savladao Krunića.
84' Goooool
Gol je postigao El Fardu Ben, a treću asistenciju zabeležio je Ivanić.

Grešku u dodavanju napravio je golman Krunić, loptu je presekao Srnić, onda je stigla do Ivanića, koji ju je doturio Benu.

Nije mu bilo teško da se upiše u strelce.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Nove promene
Izlaze Kangva i Katai, ulaze Ben i Sanogo.
Rodić požuteo
Skočio je, udario loptu, ali i levom rukom Vujanovića.
68' Katai imao šansu
Imao je priliku posle greške defanzivaca gostiju, ali je šutirao pravo u Krunića, koji je intervenisao nogom.
Stanković menja
Na terenu je Stefan Mitrović, koji je ušao umesto Osmana Bukarija.

Takođe, Slavoljub Srnić je zamenio Aleksandra Pešića.

Zvezda će igrati bez klasičnog napadača u nastavku.

Najistureniji će biti Katai.

63' Parada Borjana
Jako lep pokušaj Hajdina "makazicama" da savlada Borjana, ali je golman Zvezde napravio paradu i zaustavio udarac, koji nije bilo toliko jak.
61' Opet van okvira gola
Mijailović je opet probao sa desne strane iskosa, ali je lopta ponovo otišla daleko pored gola.
58' Voždovac ne odustaje
Ponovo su završili akciju sa šestoricom blizu protivničkog šesnaesterca.

Hajdin je sada probao da savlada Borjana, ali je lopta otišla pored stative.
Oštar start Milunovića – gledao se VAR
Otvorenim đonom je išao štoper Zvezde i zakačio Pantovića, koji je ostao da leži na travi.

Ništa od crvenog kartona za Milunovića.

49' Prvi pokušaj u nastavku
Dobar potez Mijailovića.

Izneo je loptu, prišao kaznenom prostoru i šutirao pored gola Borjana.
Počelo drugo poluvreme
Jedna promena u redovima Zvezde.

Umesto Stankovića, na terenu je Dragović.

Eraković će u drugom delu igrati desnog beka.
POLUVREME
Zvezda je do dva pogotka brzo stigla, a kod oba gola asistent je bio Mirko Ivanić.

Najpre je u trećem pogodio Pešić, da bi prednost u osmom minutu duplirao Bukari.

Voždovac nije mnogo pao nakon primljenih golova, pokušavao je, ali nije bio naročito opasan.

Zvezda je najbliža novom pogotku bila u finišu poluvremena, kada je Katai promašio sa desetak metara.
44' Veliki promašaj Kataija
Bukari je prošao po desnoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac, gde je Katai, iako usamljen, šutirao pored stative sa nekih desetak metara.

41' Zvezda smirila tempo
Lopta je u nogama crveno-belih, koji ne pokazuju preveliku želju da ozbiljnije krenu po još koji gol do pauze.
35' Uzvratio Kangva
Novi pokušaj Zvezde van 16 metara.

Nakon Ivanića, šutirao je i Kangva, ali je lopta otišla preko prečke.
33' Dobar udarac
Stefan Purtić je oprobao šut iz daljine.

Lopta nije bila baš toliko daleko od stative Borjana.
27' Ivanić raspoložen
Pored dve asistencije, imao je i dva pokušaja sa distance.

26' Mirniji deo
Bukari je imao još jednu priliku i to je bila prva šansa koja nije iskorišćena od strane domaćih.
20' Hrabri Voždovac
Gosti od samog početka igraju otresito i trude se da ugroze Milana Borjana.

Velikih šansi nisu imali za sada, ali su zato ostavljali dosta prostora Zvezdi za kontranapade.

Videćemo da li će proći bolje od Radničkog, Kolubare, Radnika...
15' Prvi žuti
Zaradio ga je mladi desni bek Zvezde, Nikola Stanković.
8' Goooool!
Ponovo je glavni akter bio Mirko Ivanić.

Lopta je do njega došla majstorskim potezom Kataija, koji je samo preskočio loptu.

Ivanić je "zalomio" Mijailovića, dostavio loptu kao na tacni Bukariju, koji se namestio na desnu nogu i poslao je u mrežu, 2:0.
3' Gooool!
Utakmica nije praktično ni počela, a crveno-beli su slomili otpor rivala, 1:0.

Ivanić je lepo prošao po levoj strani, ubacio u sredinu po zemlji, a povratnički gol u Zvezdinom dresu postigao je Pešić.

Popularni "Šilja" je samo postavio desnu nogu i zatresao mrežu Voždovca.
Počela utakmica
Sa centra su krenuli igrači Voždovca, koji igraju u žutoj opremi i napadaju sa desne na levu stranu.
Minimalne promene Stankovića
Nije bilo mnogo promena u startnih 11 Zvezde za meč sa Voždovcem.

Dejan Stanković odlučio je od standardnih prvotimaca da odmori samo Aleksandra Dragovića, odnosno Marka Gobeljića.

Štoperski par činiće Eraković i Milunović, dok će na desnom beku biti mladi Nikola Stanković.

Sredina terena je standardna, a u špicu napada ponovo se našao Pešić.
Postave
Crvena zvezda: Borjan, Stanković, Milunović, Eraković, Rodić, Kanga, Kangva, Ivanić, Katai, Bukari, Pešić

Voždovac: Krunić, Mijailović, Damjanović, Milović, Hajdin, Đurišić, Ivezić, Ćirković, Pantović, Purtić, Teodorović
Planirana koreografija za Makabi iz Haife

Na današnji dan
Dejan Stanković
Sigurno da æe biti neka promena, ali ne mnogo, jer kada igraš na dva fronta ili tri kad poène Kup Srbije nije lako, s obzirom da idemo na pobedu u svakoj utakmici. Bitno je da se posle tih utakmica radi dobar oporavak, da se igraèi što pre osveže i spreme za naredni meè. Mi imamo širok roster, uvek mogu da raèunam na adekvatne zamene. Opet ponavljam da svi dobro rade i da su svi spremni da igraju u bilo kojoj utakmici, kako prvenstvenoj, tako i u evropskoj