5. kolo: Portugal – Francuska 0:1 (0:0)

Fudbaleri Francuske pobedili su Portugal 1:0 u spektakularnoj utakmici odigranoj u Lisabonu u derbiju cele Lige nacija.

Kante 53
  POR   FRA
  0 : 1
Kraj utakmice!
Pobeda Francuske 1:0 u Portugalu
Portugalci napadaju u finišu
Hoće remi koji bi ih ostavio u trci za prolaz...

EPA-EFE/MANUEL DE ALMEIDA
82' Neverovatno šta su propustili Portugalci
Kanselo je idealno centrirao, Ronaldo glavom promašio loptu, a Dijaš i još jedan saigrač se sudarili pred golom.
Ima li Portugal snage?
Ostalo je 10 minuta do kraja...
75' Spektakl!
Nemamo drugu reč za ovo što se desilo 15 minuta pre kraja.

Žoao Mutinjo je "zategao" šut sa 20 metara, a Patrisio divnom paradom sprečio izjednačenje.

Sjajno!
Kante 1/1
65' Šanse za 5 minuta!
Sada pred golom Portugala.

I opet je Patrisio spasao svoj tim odbranom posle šuta iz peterca.
60' Stativa!
Portugalci su bili jako blizu izjednačenja!

Gereiro je snažno šutirao iz daljine, a iz drugog pokušaja je Fonte pogodio stativu.

Morao je da pogodi mrežu, imao je prazan gol.
Kanteov gol
57' Kakav promašaj Pogbe!
Glavom sa samo pet metara.

Kao da se iznenadio što je bio usamljen pred Patrisiom.
55' Grizman pokušao
Lepo je gađao, ali je prebacio gol.

Francuska je bolje otvorila drugih 45 minuta.
53' Goooool! Vodi Francuska!
Strelac je, neočekivano, Ngolo Kante.

Nije najbolje reagovao Rui Patrisio posle jednog šuta, a odbitak je pokupio Kante i zakucao loptu u gol.

Otvorila se utakmica.
50' Portugalci prvi pretili
I to dva puta.

Prvo Ronaldo iz slobodnog udaraca, a onda je Bernardo Silva izblokiran u poslednjem trenutku.
Nastavljena je utakmica

Opis prvog dela
Spektakl – prava reč svega što smo videli za samo poluvreme na La Lužu.

Upkos tome što nema golova, videli smo pregršt šansi i lepih poteza sa obe strane.

Francuzi su bili nešto bolji, ali je domaćina u dva navrata bravorozno spasao golman Rui Patrisio.

I Portugalci su preti, najviše preko Kristijana Ronalda, ali nije uspeo da savlada Iga Ljorisa.

Samo da slično bude u nastavku..
Patrisio u glavnoj ulozi
OVDE možete da vidite šta je odbranio Marsijalu.

To je samo delić onoga kako je branio.
Kraj fantastičnog poluvremena!
Iako nema golova.

Privilegija je gledati ovu utakmicu...
45' Ronaldooo, blizu!
Ovo je za njega zicer.

Posle centaršuta iz kornera glavom je tukao, ali preko gola.

Sada dosta sreće za Francuze.
41' Kakav promašaj Marsijala!
Novi, odnosno nova vrhunska odbrana Ruija Patrisija!

Sa samo pet metara Marsija je bio usamljen, ali se golman Vulverhemtona izvio kao hobotnica.

Nestvarno!
37' I Portugalci napadaju

Dva opasna napada, ali su se gosti odbranili.

29' Prečka iz divne akcije!
Šta su sada implementirali Francuzi.

Uvežbana akcija iz prekida, iz kojeg je čak moglo direktno u gol.

Grizman je gađao na drugu stativu, tamo je vratio loptu u peterac Varan, a Rabio "makazicama" uposlio Marsijala, koji je pogodio prečku glavom.

Fantastičan meč gledamo!
27' Marsijal opet!
U naletu je bio napadač Mančester junajteda, dobro i gađao, ali pogodio samo spoljnio deo mreže.
Ronaldo u TOP10

EPA-EFE/ANTONIO COTRIM
20' Trgao se Portugal
Izvršili su pritisak i imali dobar udarac preko Bruna Fernandeša.

Dobro je bio postavljen Ljoris.

Gledamo odličnih 20 minuta, samo tako da ostane...
18' Nova prilika za Francuze
Glavom je posle kornera gađao Rabio, ali pored gola.

Francuska bolja u uvodu utakmice.
12' Zicer promašuje Marsijal!
Idealnu je loptu poslao Grizman, ali je Patrisio opet "skinuo" viđeno vođstvo prvaka sveta.

Istina, morao je ovo da realizuje Entoni Marsijal.
10' Francuska mogla da povede
Koman je kao vihor proleteo po desnoj strani, ali je golman Patrisio odlično intervenisao.
4' Ronaldo je pokušao
Brani Igo Ljoris.

Dobar je to bio napad Portugala...
Utakmica je počela!
Prvi napad ima Francuska.
Igrači su na terenu

Koliko je bilo u prvom meču?
Na pariskom Sen Deniju nije bilo golova.

Držimo palčeve za efikasniji meč.
Portugal brani trofej
Pored toga što su aktuelni šampioni Evrope, Portugalci su i osvojili premijernu Ligu nacija.

Sada imaju verovatno najveći mogući izazov na putu ka odbrani pehara.