Aston Vila i Everton pucali "ćorcima"

Fudbaleri Aston Vile i Evertona odigrali su nerešeno, 0:0 u odloženom susretu 19. kola Premijer lige.

Izvor: Z.K.

Četvrtak, 13.05.2021.

21:05

Aston Vila i Everton pucali

Na "Vila parku", nije bilo previše uzbuđenja, a ovim remijem igrači Evertona su sebi praktično blokirali sve izglede da se plasiraju u Ligu šampiona.

Tim sa "Gudisona" ima sada osam bodova manje od četvrtoplasiranog Čelsija, koji ima 64 boda na tri meča do kraja.

U prvom poluvremenu svega jedna ozbiljnija šansa i to za domaći tim.

Tajron Mings je u 19. minutu skočio dobro i zahvatio loptu glavom, ali je za malo bio neprecizan.

U drugom delu, tačnije na samom početku, u 48. minutu priliku je imao i Everton.

Dominik Kalvert-Luin je odlilno prihvatio loptu, šutirao po sredini gola, ali je golman Aston Vile bio na mestu i zaustavio njegov udarac.

U narednom kolu 16. maja, Aston Vila gostuje Kristal Palasu, dok Everton istog dana dočekuje Šefild junajted.