Proleter – Crvena zvezda 0:2 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju Proleter sa 2:0 (0:0), u meču 15. kola Linglong Superlige Srbije.

Garsija 59', Boaći 82'
  PRO   CZV
  0 : 2
Gol Ričmonda Boaćija
KRAJ - Pobeda Zvezde nad Proleterom
90' Igraće se još tri minuta
88' Velika šansa za Proleter
Nakon prekida, Proleter je mogao do smanjenja rezultata, ali na drugoj stativi stopostotnu šansu nije iskoristio Leandro.
82' Zvezda duplirala vođstvo!
Samo što je ušao u igru, Milan Jevtović je predriblao dvojicu igrača domaćih, "doturio" loptu Boaćiju, koji na sličan način kao i Garsija, loptu ubacio u mrežu golmana Petrića - 0:2.
81' Proleter umalo do gola
Veoma dobar udarac Pejića iz velike daljine, ali je lopta proletela pored Borjanove stative.
Gol Matea Garsije
74' Nova izmena kod domaćih
Umesto Jovanovića, na terenu je Rušević.
71' Dobra prilika za Proleter
Nakon kornera je pokušao Andrejević glavom, ali njegov udarac završio je pored gola Borjana.
70' Ponovo Boaći
Internacionalac iz Gane je umalo uz dosta sreće uspeo da savlada Petrića, ali je lopta posle karambola završila u naručju golmana domaćih.
67' Boaći je pokušao
Ričmond Boaći pokušao je iz teške pozicije i to slabijom levom nogom, tako da je bilo očekivano da lopta ode pored Petrićevog gola.
64' Izmena kod Proletera
U igru ulazi Slobodan Novaković umesto Srđana Šćepanovića.
62' Promene u timu Zvezde
Van igre idu Veljko Simić i Miloš Vulić, dok na teren ulaze Ričmond Boaći i Dušan Jovančić.
59' Zvezda vodi!
Akciju Rodića i Simića u gol je pretvorio Argentinac Mateo Garsija, kome nije bilo teško da iz peterca donese vođstvo gostima - 0:1.
55' Zvezda pritiska
Gajić je centrirao, Andrejević za trenutak "raščistio", a pristojan pokušaj Kanjasa je izblokiran. Biće novi korner za goste.
49' Prvi pokušaj Zvezde u II poluvremenu
Dugu loptu glavom je spustio Pavkov, prosledio Simiću, ali je on iz vrlo teške pozicije, iz "mrtvog" ugla, šutirao preko gola Petrića.
46' Drugo poluvreme je počelo
Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.
Poluvreme - Bez golova
Nakon prvih 45 minuta nema golova u Novom Sadu, Proleter - Crvena zvezda 0:0.
45' Igraće se još jedan minut
43' Inicijativa Zvezde
Poslednjih 10 minuta igra se konstatno na polovini Proletera, ali Zvezda ne uspeva da napravi konkretnu priliku za pogodak.
35' Pavkov još jednom
Ponovo je Pavkov bio u glavnoj ulozi. U šesnaesterac je loptu ubacio Marin, ali je Zvedina "devetka" ponovo šutirala glavom preko gola.
30' Prvi udarac u okvir gola domaćih
Dobar centaršut uputio je Milan Rodić, a još bolje skočio Milan Pavkov i glavom pokušao da savlada Petrića. Ipak, golman domaćih uspešno je zaustavio udarac Zvezdinog napadača.
29' Ponovo miran period
Oslobodili su se pritiska domaći, pa kroz pas igru pokušavaju da dođu do šanse.
23' Šanse za Pavkova
Nakon pokušaja glavom, Pavkov je imao još jednu šansu, ali nije uspeo da prosledi loptu u gol iz neposredne blizine, nakon asistencije Milana Gajića.
18' Atraktivan pokušaj domaćih
Bio je blizu Proleter da postigne vodeći gol, međutim, poluvolej Jovanovića prohujao je pored stative gola Borjana.
17' Zvezda preti posle kornera
Marin je izveo korner, štoper domaćih je glavom izbacio loptu, da bi sa ivice šesnaesterca udarac oprobao Veljko Simić.
16' Moglo je da bude opasno za Borjana
Najozbiljniji napad domaćeg tima do sada. Levi bek Proletera je uputio centaršut, ali Marjanović nije uspeo da stigne do lopte.

Domaći i dalje bez udarca na gol beogradskog kluba.
14' Problemi u napadu
Obe ekipe se dosta muče da naprave šansu. Uglavnom se napadi završavaju nesporazumima i lošom predajom lopte.
8' "Rovoska" borba na startu
Borbena igra na obe strane. Pokušao je Simić centaršutem da uposli saigrače, ali je odbrana domaćih uspešno otklonila opasnost.
5' Prvi pokušaj Zvezde
Šutirao je Miloš Vulić, ali je lopta otišla pored gola.
1' Počela je utakmica!