SP, 4. kolo: Crna Gora – Srbija 25:27

Rukometašice Srbije pobedile su Crnu Goru 27:25, u meču prvog kola druge faze Svetskog prvenstva u Španiji.

18:14, 7:13
  MNE   SRB
  25 : 27
Kraj utakmice
Pobeda Srbije nad Crnom Gorom – 27:25.
59' Srbija ima +2!
Liščević pogađa za 27:25.

Manje od dva minuta do kraja, Popović traži tajm-aut.
58' Opet vodi Srbija
Neverovatna odbrana Rajčić. Odbranila je zicer Liščević.

Crna Gora je napadala sa igračicom više, ostavila je prazan gol, što je kaznila Stamenić za 26:25.
55' Šteta
Premović je pogodila za 25:25, pa Liščević pravi faul u napadu.
54' Vodi Srbija!
Risović je odbranila udarac Pavićević i Srbija je imala napad za vođstvo, prvo na utakmici.

Pogodila je Janjušević za 24:25!
53' Izjednačenje!
Risović upisuje još jednu odbranu i Srbija je imala napad za izjednačenje, pa je onda isključena Itana Grbić zbog faula nad Marijom Petrović.

Za izjednačenje pogađa Lovrić!
51' Srbija na gol zaostatka!
Pogađa Janjušević za 24:23.
49' Propuštena velika šansa
Sedmerac za 23:21 pogađa Radojević, pa Grbić maši iz daljine.

Agbaba je imala šansu da smanji na gol zaostatka, ali Rajčić brani zicer Agbabi.

Sve šanse su propuštene i Crna Gora vodi 24:21.
45' Drži se Srbija
Stoiljković postiže šesti gol i smanjuje na 21:19, ali lako prolazi Pletikosić i vraća +3.

Janjušević je imala otvoren prostor i naš desni bek smanjuje na 22:20.
42' Propuštene šanse
Odlično brani Risović, ali u napadu slaba igra. Crna Gora vodi 21:18.

Bregar traži tajm-aut.
Kraj utakmice za Jovanović
Samo što je ušla, dobila je direktan crveni karton. Igrala je 10 sekundi.
40' Odlična Radojević
Radojević nastavlja da briljira i pogađa za 20:18, sa igračicom više.
38' Srbija se vratila, ali Grbić sve pogađa
Faulirana je Liščević i sedmerac za 19:16 realizuje Radojević.

Risović opet brani, treća intervencija u drugom poluvremenu, pa na drugoj strani sjajno pogađa Radojević za 19:17.

Grbić pogađa iz daljine za 20:17.
35' Crna Gora održava prednost
Pogrešila je Janjušević na jednoj, dok na drugoj strani Risović brani udarac Grbić.

Prvi gol u drugom poluvremenu postiže Radojević za 18:15.

Risović opet brani, ali Stamenić ispušta loptu u aut, pa Risović brani udarac Grbović. To joj je peta odbrana. Ipak, u našoj akciji napravila je korake Radojević.

Crna Gora preko Radičević probija Risović i postiže sedmi gol za 19:15.
31' Počelo je drugo poluvreme
Može li Srbija da se vrati u igru?
Kraj prvog poluvremena
Srbija gubi – 18:14.

Najefikasnije Radičević sa šest i kod Srbije Stoiljković sa pet golova.
28' I dalje +3 za Crnogorke
Sedmerac na jednoj, pa sedmerac na drugoj strani – 16:13.
25' Tajm-aut
Jovana Stojiljković postiže peti gol na meču, pa tajm-aut traži Crna Gora.

Rezultat je 14:12.
24' Isto odstojanje
Risović brani šut Radičević i konačno je zaustavljena iskusna Crnogorka.

Srbija od 22. minuta ima i igrača više. To koristimo preko Lovrić, koja pogađa za 13:11.

Grbić prolazi kroz našu odbranu "kao kroz sir" i sa igračicom manje Crna Gora se vraća na +3.

Zicer maši Srbija, Stamenić pogađa stativu.
22' Četiri gola prednosti za Crnogorke
Petrović je napravila sedmerac, koji realizuje Radičević za 11:8.

Radičević je zatim ukrala loptu i lako u kontri pogodila za +4.

Janjušević je smanjila na 12:9, pa Radičević postiže treći vezani gol. Sjajna igra 35-godišnje rukometašice. Ima četiri gola.
19' Gol sa celog terena
Jovana Risović, golman Srbije, pogađa na prazan gol sa celog terena.

Sada je 10:8.
18' Srbija ne može da se približi
Ramusović je isključena, Srbija će dva minuta imati igrača više od početka 17. minuta.

Sa igračem više Stoiljković pogađa za 9:6.

Crna Gora postiže gol sa krilne pozicije, Pavićević pogađa i to sa igračem manje za 10:6.

Srećom, Stoiljković igra dobro i opet postiže gol.
15' Crna Gora na +4
Golman Crne Gore skida četvrti zicer, Srbija ne može da postigne gol iz kontre. Veliki promašaj Janjušević, odlično brani Rajčić.

Novi gol za Crnu Goru pogađa Pletikosić i to je 9:5.

14' Loša igra
Radojević prekida seriju od 3:0 i smanjuje na 7:5, sa igračem manje.

Odmah gol vraća Premović sa desne strane.

Stamenić maši iz teške pozicije.
11' Crna Gora na +3
Janjušević pogađa stativu, pa gol za Crnu Goru sa igračem više za 7:4.
Isključenje i sedmerac
Jak faul Marije Agbabe za sedmerac, koja ide dva minuta napolje.

Radičević realizuje sedmerac za 6:4.
10' Mašimo zicere
Pavićević pogađa sa jedne, Mitrović sa druge strane i sada je 3:3.

Grbić "bombom" sa osam metara pogađa za 4:3, ali odmah odgovara Jovana Stoiljković novim golom.

Ivona Pavićević pogađa ponovo, a onda Marija Petrović opet maši zicer, drugi put na utakmici.

Srećom, Pavićević na drugoj strani maši zicer sa krila, lepo je zatvorila ugao Graovac.

Ali, Liščević maši zicer, treća odbrana golmana Crne Gore.
6' Gol sa igračem više za izjednačenje
Prvi gol za Srbiju postiže Janjušević, a Srbija ima i igrača više. Ramusović je isključena.

Pletikosić promašuje, pa onda golčina Stoiljković za 2:2.
4' Slab start
Prvi gol na utakmici postiže Premović za Crnu Goru, pošto je provukla loptu pored Graovac.

Sudije su progledale kroz prste Vukčević na jednom jakom startu i Janjušević je pogrešila, pošto je bacila loptu u aut.

Srbija je dobro odbranila pas ka Tatjani Brnović i ukrala loptu, ali Rajčević na drugoj strani brani zicer.

Brnović se ovog puta snašla i pivot Crne Gore pogađa za 2:0.
1' Počela je utakmica
Počeo je meč između Srbije i Crne Gore.
Završeno intoniranje himni
Utakmica počinje za nekoliko minuta.
Remi Slovenije i Rusije
Odigrali su 26:26, što je dobra vest za nas.

Rusija ima pet, Slovenija tri boda, pa bismo pobedom danas prestigli Sloveniju i imali četiri boda i tako nastavili borbu za plasman u četvrtfinale.

Navijali bi da Francuska pobedi Ruskinje i da nekako Rusiju iznenadi i Crna Gora, a mi da pobedimo Crnu Goru i Sloveniju, a protiv Francuske šta bude.
Ne igra Jovana Kovačević
Zbog povrede zadobijene protiv Rusije, Jovana danas neće igrati.
Dobrodošli!
Pratićemo meč prvog gola druge faze Svetskog prvenstva u Španiji, u okviru grupe 1.