Odbojka 23

26.4.2024.

20:35

Zvezda razbila Partizan – titula posle osam godina u rukama crveno-belih

Odbojkaši Crvene zvezde osvojili su titulu prvaka države pošto su u petom meču finalne serije doigravanja savladali Partizan rezultatom 3:0 (25:23, 25:18, 25:18).

Izvor: B92.Sport

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Zvezdi je ovo 13. titula u istoriji kluba, a prva posle osam godina pauze, do koje su crveno-beli došli u sjajnom ambijentu pred krcatom halom na Banjici.

Izabranici trenera Ivice Jevtića su, podsetimo, poveli u seriji 2:0, potom pretrpeli dva poraza u gostima, pa je prvaka države odlučio ovaj današnji, peti meč, majstorica u kojoj je veći kvalitet Zvezde došao do izražaja.

"Impresije su odične, da smo mogli da biramo bolji način da osvojimo titulu nismo mogli da izaberemo, nezapamćena atmosfera ovde na Banjici i pobeda, titula kojom smo stavili tačku na tešku sezonu", rekao je posle meča korektor Zvezde Dušan Nikolić, daleko najbolji akter utakmice sa 18 poena.

Nikolić je bio briljantan u trećem setu, uraganski je vodio tim u momentima kada je Zvezda gradila nedostižnu prednost.

Ono što je Nikolić činio rivalima u trećem setu, to je u drugom radio Egipćanin Omar koji je početnim udarcima u najznačajnijoj sekvenci u tom delu meča razbijao crno-bele. Tri asa odservirao je tada, uz Nikolića najbolji igrač Zvezde danas, za seriju 7:1 kojom su se crveno-beli rezultatski odvojili i priveli set kraju.

Starsport

Ispostavilo se da je prvi set bio najneizvesniji.

Zvezda je vodila u većem delu tog dela igre međutim Partizan je pratio ritam protivnika, Mrdak i Tadić su prednjačili, pa smo gledali vrlo uzbudljiv finiš prvog dela meča.

Partizanovi igrači su pred sam kraj napravili dve kardinalne greške (servis u donji deo mreže, smeč u antenu), Zvezda je tako stekla dva poena prednosti i održala ih do kraja.

Naredna dva seta donela su još bolju partiju crvno-belih, sjajne role Nikolića, Omara, uz njih Žugića, Petrovića, čak deset as udaraca i sjajnu partiju koja je bila dovoljna da obesmisli svaki pokušaj Janićevog tima da se vrati u meč.

Kraj - Zvezda je prvak Srbije!

Fenomenalan set Zvezde, koja ga osvaja rezultatom 25:18 i posle osam godina čekanja postaje prvak države.

20:29

Perfektni Nikolić

Već 16. poen korektora Zvezde koji briljira u trećem setu i vodi svoj tim ka tituli - Zvezda na četiri poena od pobede i trofeja.

20:23

Blok Lopara, as Nikolića - Partizan nokautiran

Serija Zvezde 7:1, Zvezda ide na 17:12, hita ka osvajanju seta i titule prvaka Srbije.

Ključna rola u ovom setu pripala je Nikoliću.

20:22

Fenomenalni Nikolić
Starsport

20:21

Dušan Nikolić!

Treći as za njega danas, za beg Zvezde na tri poena razlike (15:12). Janić mora da reaguje, zove novi tajm-aut, Partizan u teškoj situaciji sada.

20:19

Jaka podrška navijača Partizana

"Partizane napadaj", čuje se u ovim trenucima sa tribina. Partizanu je potrebna sva moguća podrška da prevaziđe ovaj set i održi se u životu.

20:15

Preokret!

Vodi Zvezda 9:8, preokreće rezultat.

Vezali su crveno-beli tri poena na servis Nikole PEtrovića. Janić zove tajm-aut. Partizan je imao priliku da pobegne na +3 ali je Mrdaka zaustavio dvojni blok.

Potom je usledila serija dobrih servisa Petrovića.

20:11

Nadmudrivanje na mreži
Starsport

20:10

Vođstvo Partizana

Partizan je poveo 4:3, prvi put u trećem setu, nakon greške Omara - da li crno-beli mogu do veleobrta?

Mrdak nastavlja seriju, evo Partizana na +2.

20:01

Zvezda na set od titule!

Dominacija Zvezde u drugom setu, fenomenalne role Omara, Nikolića, Žugića, za ubedljivih 25:18 u majstorici finala plej-ofa.

Crveno-beli na set od osvjanja titule, prve posle osam godina.

19:58

Neverovatni Ahmed Omar!

Treći as Egipćanina u ovoj sekvenci, serija Zvezde 9:1! Delirijum na tribinama Banjice, crveno-beli pred osvajanjem drugog seta.

19:54

Novi udar crveno-belih

Ahmed Dejo Omar je sada u elementu, ovo je njegova najbolja sekvenca - četiri vezana poena Zvezde na servis Egipćanina.

Janić zove igrače na predah, Zvezda u novom naletu i vodi pred ulazak u finiš drugog seta (17:13).

19:51

Serija crno-belih 4:0

Inicirao je ovaj nalet Mrdak sjajnim servisima, dva asa je odservirao Partizanov najjači adut danas - za preokret i vođstvo gostiju 12:11.
Zvezda je imala kontru da povede tri razlike, nije uspela, nakon čega je usledila ova serija PArtizana.

19:50

Simultanka Mrdaka - preokret Partizana!
Starsport

19:43

Partizan greškama u minus

Očajan servis, pa smeč u antenu - Partizan je poklonio Zvezdi dva poena. Crveno-beli idu na 7:5.

Janić je vrlo ljut na tajm-autu, poziva igrače, vieče na njih, da budu hrabriji.

19:40

As Mrdaka

Donosi Partizanu dva vezana poena (3:3), bili su gosti vrlo blizu i trećem uzastopnom poenu, ponovo posle Mrdakovog dobrog servisa, ali je Zvezda preko Lopara odgovorila i prekinula nalet.

19:38

Krenuo je drugi set

Na servisu crveno-beli, Žugić je dobar na početnom udarcu, poremetio je prijem gostiju i Zvezda dolazi do prvog poena u drugom setu.

Partizan poravnava - 1:1.

19:35

Vatrenu podršku imaju crveno-beli
B92.sport/MT

19:34

Zvezda osvaja set!

Greši Tadić pri servisu, pogađa mrežu i poklanja praktično poen Zvezdi koja tako dolazi do vođstva u setovima (25:23).

19:33

Sjajan finiš Zvezde - set lopta

Na servis Nikolića Zvezda dolazi do dve set lopte (24:22). Partizan je spasao prvu - sedmim poenom Luke Tadića.

19:32

Nalet Partizana
Starsport

19:29

Važan momenat

Partizan je osvojio poen i poveo prvi put na utakmici, ali se situacija proveravala zbog pecanja trojnog bloka crno-belih.

Na kraju, posle dugog pregledavanja spornog momenta, poen ostaje na strani crno-belih.

19:24

Nastavlja se drama

Zvezda vezuje dva poena, preuzima vođstvo (20:18) pa Janić zove tajm-aut, a onda PArtizan isto radi, osvaja va poena, za egal, i tera trenera Zvezde Jevtića da zove igrače na predah i poslednje instrukcije rped kraj seta.

19:22

Sjajna odbojka večitih

Mrdak je izveo spektakularan potez, pogodio je odbojkaš Partizana polje rivala iz teške pozicije, za prilazak crno-belih na 15:14.
Zvezdin odgovor bio je vrhunski prijem, dizanje i autoritativan poen za novih +2.

Sjajan meč gledamo na Banjici.

19:19

As Nikolića - za 15:12
Starsport

19:16

Duga video provera

Tražio je čelendž trener Zvezde posle duela na mrežu, Luka Tadić ga je dobio ali se proveravala situacija i na kraju je na snazi ostala prvobidna odluka - poen za Partizan (13:11).

19:12

Prvi tajm-aut

Zove ga trener Partizana Bojan Janić jer njegov tim nastavlja da pravi greške, a Zvezda da ih koristi i ponovo se rezultatski odvoji (10:6).

19:08

Odgovor Partizana!

Tri vezana poena za crno-bele, sve na servis Tadića, Partizan sada prilazi Zvezdi na 5:6, nakon što su crveno-beli rezultatski odmakli serijom 4:0.

Sjajan ambijent na Banjici, sjajna odbojka.

19:06

Bolji start Zvezde
Starsport

19:05

Zvezda prvi put do +2

Na servis Nikolića Zvezda je uspela da dođe do poena, Marinović je pogrešio sa druge strane - prvi put jedan tim ima dva poena prednosti (4:2).

19:02

Utakmica je počela

Na servisu je bio Lazar Marinović, poslao je loptu u mrežu i Zvezda je došla do prvih poena danas.