1/2 finale: Liverpul - Viljareal 2:0 (0:0)

Fudbaleri Liverpula pobedili su Viljareal na Enfildu sa 2:0 (0:0) u prvom meču polufinala u Ligi šampiona.

Dobrodošli!
Vreme je za drugi meč polufinala Lige šampiona u ovoj sezoni, od 21.00 Liverpul je domaćin ekipi Viljareala.
Kraj meča!
Liverpul je pobedio sa 2:0 (0:0).

Zaslužena pobeda tima Jirgena Klopa koji je u svemu bio bolji od španskog protivnika.
90+2 Prekid za goste
Prekid za goste, ali ništa od svega...
90' Igraće se još dva minuta

86' Alkaser na terenu
Pako Alkaser je ušao u igru umesto Danđume.
85' Gosti se brane...
Viljareal pokušava da ne primi još koji gol, ali i umor polako stiže igrače Liverpula, ovo im je 11. meč u ovom mesecu.
80' Nove izmene u Liverpulu
Aleksander-Arnold izlazi, na terenu je Džo Gomez.

Umesto Luisa Lijasa ušao je Divok Origi.
78' Šansa za Dijasa
Umalo da napadal iz Kolumbije zatrese mrežu!

Prošao je po levoj strani, došao skoro do gola, ali je šutirao paralelno sa gol linijom.

Ostaje 2:0.
72' Pet izmena
Tri izmena u Viljarealu, dve u Liverpulu, sve u 72. minutu.

U timu Viljareala umesto Peraha, Estupinjana i Čukvuezea ušli su Orije, Trigeros i Dija.

Kod Liverpula, izašli su Henderson i Mane, a na terenu su Nabi Keita i Diogo Žota.
68' Dijas, ne staju domaćini!
Liverpul hoće još koji gol, pokušao je sada i Dijas, ali je golman Viljareala vrhom prstiju odbio loptu u korner.
64' Gol iz ofsajda
Još jednom lopta u mreži Španaca, ali dvojica igrača, uključujući i strelca Endija Robertsona bili su u zaleđu odbrane gostiju.
62' Žuti za Lo Selsa
Lo Selso je zaustavio Robertsona, nepropisno, Marčinjak je pokazao još jedan žuti karton igračima Viljareala.
Kakav nokaut za Špance
Dugo su odolevali, ali Liverpul je takav, gol može da postigne bilo kad i na bilo koji način...
Gol Manea za 2:0
Vodeći gol Liverpula
55' Goooooool!
Mane, 2:0!

Kakav uragan na Enfildu! Salah je samo ćušnuo loptu u kazneni prostor, Mane je bio u liniju, poslao je loptu ispod Ruljija u mrežu Viljareala, 2:0!

Za dva minuta "crveni" su stekli veliku prednost!
53' Gooooool!
Liverpul vodi!

Henderson je centrirao, lopta je zakačila Estupinjana, promenila smer i prevarila Ruljija, 1:0!
53' Dijas glavom, ništa!
Aleksander Arnold je ubacio loptu pred gol, pravo na glavu Dijasa, ali mlako je zahvatio loptu.
50' Ništa od gola Liverpula, ofsajd!
Fabinjo je posle kornera zatresao mrežu Viljareala, ali se Van Dajk aktivirao iz ofsajda, ispravna odluka pomoćnika!

I dalje nema gola na Enfildu.
47' Žuti karton Estupinjanu
Igrač Viljareala je povukao sa leđa Salaha, Marčinjak se odmah mašio za džep.
Počelo je drugo poluvreme
45'+2 Poluvreme, nema golova
Završen je prvi deo meča na Enfildu, rezultat je 0:0.

Liverpul u ofanzivi, uputili su izabranici Jirgna Klopa čak 13 udaraca, ali mreža Viljareala ostala je netaknuta.

Gosti nijednom nisu pripretili, ostali su bez šuta ka golu Alisona.
42' Alkantara! Stativa!
Tijago Alkantara sa odlučio na udarac sa preko 20 metara, po sredini gola. Pucao je snažno, pogodio je stativu blizu mesta gde se ona spaja sa prečkom!

Velika sreća za ekipu iz Španije!
35' Salah u prilici
Jako brzo igrači Liverpula dolaze u priliku - Aleksander-Arnold je centrirao iz prve, lopta je išla ka Salahu u kaznenom prostoru, ali Egipćanin je neprecizan.
33' Mane, umalo!
Udarac Manea sa 17 metara, lopta je zakačila Raula Albiola i za malo završila kraj desne stative!

Sreća za Špance!
31' Dijas opet preti sa distance
Luis Dijas testira reflekse Ruljija, sada sa još veće distance, preko 20 metara iskosa sa leve strane, ali golman Reala to uspevada odbije.

Srećom po njega, niko nije natrčao na odbijenu loptu.
29' Prekid za Liverpul
Fauliran je Salah, na 22 metra po sredini gola...

Aleksander-Arnold je šutirao, ali pravo u živi zid.
27' Kombinacija Mane - Salah
Dobro su kombinovali Mane i Salah, Egipćanin je pored Estupinjana uspeo da šutira levom nogom, za malo iznad prečke!
24' Navaljuje Liverpul
Strpljivo Liverpul steže obruč. Izborili su novi korner.
22' Henderson, iskosa!
Henderson je pokušao iskosa sa desne strane, za malo je bio neprecizan. Sudija greši, trebalo je da bude korner za Liverpul.
Na Enfildu 3.000 navijača Viljareala

14' Dijas sa distance
Pokušao je Luis Dijas sa 18 metara, Rulji je imao problema da ukroti loptu, ali je nekako uspeo.
12' Šansa, Mane!
Odlična i brza akcija Liverpula, Salah je centrirao sa desne strane, ali je Mane bio malo brži od lopte, nije uspeo dobro da je zahvati glavom na nekih šest metara od gola i prilika je propala!
10' Prete i gosti
Prvi korner za Viljareal, ali slabo izveden. U nastavku akcije, dobra lopta pred gol, ipak, bio je to milimetarski ofsajd.
8' Prva pretnja!
Korner za Liverpul, lopta u peterac, Mane je ne prihvata, a Pau Tores otklanja opasnost!
5' Ofanziva Liverpula
Odmah Liverpul kreće u prepoznatljivom ritmu, stiskaju Špance pred njihov gol.
3' Salah ne stiže
Dubinska lopta u kazneni prostor Viljareala, Salah ne uspeva da je uštopuje...
Klopov jubilej
Jirgen Klop večeras ima jubilarni 90. meč u Ligi šampiona.
Meč je počeo!
Sa centra su prvi krenuli igrači Liverpula.
Igrači su na terenu
Uskoro kreće meč.

Igrači su spremni, atmosfera je sjajna, a meč vodi sudijska trojka na čelu sa Poljakom Šimonom Marčinjakom.
Klop: Igramo protiv odlične ekipe
Šta je rekao Klop pred ovaj duel:

"Igramo protiv teškog protivnika. Oni su stvoreni za takmičenje, kako postavljaju taktiku, to je stvarno dobro. Bajern i Juventus su ih možda malo potcenili, ali to se neće dogoditi nama, naročito ne posle ove serije utakmica. Stvarno su dobar tim koji želi u finale, ali to isto važi za nas", rekao je Nemac.
Viljareal, ubica džinova
Za ekipu iz Španije često kažu da je "ubica divova". Trener Unaj Emeri, specijalizovao se za iznenađenja. Juventus i Bajern već su precrtani u njegovom notesu.

Giljem Balag, poznati španski novinar, otkriva tajnu Viljareala.

"Viljareal je možda mesto od 50.000 ljudi, ali klub ima četvrti najveći budžet za plate u Španiji. Ne bi trebalo da smo iznenađeni njihovim uspesima. U polufinale se ne stiže slučajno. Da, Viljareal ima šansu", smatra Balag.

Funtu za to šta o tome misle Jirgen Klop i njegovi igrači koji su u silnoj formi.