Kraj: Crvena zvezda – Napoli 0:0

Crvena zvezda je bila hrabra, borbena i strpljiva u svojoj premijernoj utakmici u Ligi šampiona, a prvi bod u eliti osvojila je posle remija s Napolijem - 0:0.

Zvezda   Napoli
  0 : 0
Kraj, Zvezda je odolela Napoliju
95. minut - KRAJ - Napoli je pokazao klasu, ali Crvena zvezda je izdržala sve udare i osvojila prvi bod u Ligi šampiona.
Liverpul vodi 3:2
Firmino u 92, minutu daje gol za 3:2 protiv PSŽ-a.
Zvezda sve bliža prvom bodu u Ligi šampiona

Marin na klupu, Simić u igru
86. minut -Marin je izašao iz igre, na terenu je Simić
PSŽ izjednačio u Liverpulu na 2:2
Strelac je Mbape u 83. minutu.
Boaće izašao iz igre, na terenu je Pavkov
81. minut -Boaće je posle šanse napustio igru, a na terenu je Pavkov.
Šansa utakmice za Boaćea
79. minut - Boaće se stvorio ispred gola Napolija, dobro je šutirao, kroz noge igraču koji ga je blokirao, ali je ospina ipak uspeo da zaustavi loptu
U igri je i Hamšik
75. minut - Dvostruka izmena u Napoliju. Na terenu su Hamšik i Unas, a izašli su Zjelinski i Kaljehon.
Boaće izblokiran, novi korner
71. minut - Odlično se Boaće okrenuo, namestio za šut, koji je izblokiran, pa je Crvena zvezda dobila novi korner.
Rodić izbacio loptu s linije
68. minut - Kaljehon je imao fantastičnu priliku, iz blizine je tukao ga golu, ali je Rodić uspeo da interveniše ispred nezaštićene mreže.
Napoli bacio sve karte na napad
Karlo Ančeloti, trener Napolija, je osetio da je trenutak da pokuša da prelomi utakmicu. Igrači Crvene zvezde su još dobro skoncentrisani i zatvaraju brze igrače Napolija.

Ančeloti pojačava pritisak
61. minut -Karlo Ančeloti je uveo Mertensa umesto Alana. Napadača umesto igrača sredine terena. Napoli sada igra izuzetno ofanzivno.
Borjan sve hvata
60. minut -Zjelinski je šutirao, Borjan je opet siguran.
Jovančić opsano šutirao
58. minut - Jovančić odmah opsano šutira, Ospina skreće loptu u korner. Crvena zvezda je vezala tri udarca iz ugla.
Jovančić umesto Jovičića
56. minut - Jovičić je ustupio mesto na terenu Jovančiću.
Žuti karton za Degeneka
55. minut -Žuti karton za Degeneka, koji je po proceni sudije namerno zaustavio loptu rukom na zemlji.
Alan zapretio Borjanu
50. minut - Alan je šutirao iz daljine, ali je Borjan bio dobro postavljen i umiroo je loptu.
Počelo je drugo poluvreme
46. minut - Napoli je krenuo po starom, odmah je osvojio loptu.
Poluvreme na "Marakani"
45. minut - POLUVREME - Ono što je dobro u prvom poluvremenu jeste da je proteklo 45 minuta, a da se Crvena zvezda i dalje nosi sa Napolijem u svom premijernom meču u Ligi šampiona.
Boaće je imao nekoliko napada ka golu Napolija

Borjan skinuo loptu s glave Miliku
42. minut - Mario Rui je sjajno centrirao, a golman Borjan je bukvalno s glave skinuo loptu Miliku.
Pa ti probaj da ne pobediš

Liverpul vodi 2:0
Strelac za Liverpul protiv PSŽ-a je Milner u 36. minutu iz kaznenog udarca.
Boaće i Ben pokušavaju, ali...
37. minut - Ben i Boaće pokušavaju da razmrdaju ekipu i da se domognu nekako prostora ispred gola Napolitanaca, ali to su uglavno jalovi napadi, bez konkretne završnice.
Neki i ne brinu zbog pritiska Napolija

Liverpul vodi protiv PSŽ-a
Staridž je postigao gol u 31. minutu.
Borjan sprečio Napoli da povede
29. minut - Fabijan Ruiz je odlično prosleduio loptu za Milika, ovaj je šutirao, ali je Borjan bio na visini zadatka, sjajno je intervenisao i sprečio goste da povedu.
I Zvezda stigla pred gol Napolija
25. minut - Stojković se konačno izborio za prostor da centrira, dobro je poslao loptu u kazneni prostor, ali ona nije došla do napada crveno-belih. Akcija je na trenutak delovala opasno.
Zvezda uglavnom igra na svojoj polovini
23. minut - Crvena zvezda uglavnom igra na svojoj polovini, veoma teško uspeva da zadrži loptu, pa tako i da ozbiljnije krene u napad.
Karton za Alana
17. minut - Crvena zvezda je krenula konačno napred, ali je Alan zaustavio akciju po cenu žutog kartona.
"Delije" na visini zadatka
Prečka za Napoli
18. minut - Insinje j epogodio prečku. Izuzetno je raspoložen za igru
"Marakana" u crveno-belom

Boaće šutira iz daljine, ali nije opasno
8. minut - Ričmond Boaće je šutirao sa preko 20 metara ka golu Napolija, međutim, lopta je otišla pored stative. Golman Ospina ju je samo ispratio pogledom.
Lopta u nogama Napolija
3. minut - Na početku meča lopta je više u nogama igrača Napolija. Gosti su preblizu Zvezdinog gola, ali ga ne ugrožavaju ozbiljnije.
Počelo je....
1. minut - Navijači su kao u transu... Crvena zvezda konačno igra u Ligi šampiona
Igrači izlaze na teren
Još samo tri minuta ostalo je do početka utakmice Crvena zvezda - Napoli. Ceo stadion je obojen u crveno i belo.
Ovacije za prvake Evrope
Pola sata pred početak utakmice ispred zapadne tribine izašao je deo tima Crvene zvezde koji je 1991. godine postao prvak Evrope. "Delijama" su se poklonili: Džajić, Mijailović, Petrović, Belodedić, Savićević, Mihajlović, Binić, Marović, Vasilijević, Šabanadžović...

Tribine "Rajka Mitića" već popunjene
Traži se "sever", "istok" može da se kupi "po ceni"
Reporter B92 je potražio karte oko stadiona "Rajko Mitić" i ovo je saznao: istok može da se kupi za 5.000 (po ceni), menja se "zapad" za sever, za "sever" se nudi 35 evra...
Startne postave Crvene zvezde i Napolija

Printscreen/flashscore.com
Stvara se gužva na ulazima
Stvorila se gužva na ulazima stadiona "Rajko Mitić". Moguće je da će tribine biti popunjene u narednih 30 minuta. Veći deo navijača Napolija je već na južnoj tribini, a očekuje dolazak samo još jedne grupe od oko stotinak Italijana
Italijani najavljuju tim bez Hamšika
Napoli: Ospina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Mario Rui; Allan, Zielinski, Fabian; Callejon, Milik, Insigne

Napoli bench: Karnezis, Luperto, Maksimovic, Hamsik, Rog, Ounas, Mertens
Orkestar - spreman, "mušema" - spremna, deca - spremna...