LE: Šahtjor i Kopenhagen furiozno do četvrtfinala!

3 (0:1) 0
Šahtjor – Volfsburg 3:0
Kraj!

Kraj za Danijela Aleksića, napadača Bašakšehira.
93' Jadni Volfsburg...
Sve se raspalo za nemački tim. Moraeš postiže i drugi gol danas. Tek što su Nemci izveli loptu, Gilavogi ju je poklonio Moraešu, a on je ponovo bio neumoljiv - 3:0.
Šahtjor – Volfsburg 2:0
91' Šahtjor - opet!
Odličan pas Konopljanjke, a onda dobra realizacija rezerviste Solomona za, kako stvari stoje, konačnih 2:0.
Šahtjor – Volfsburg 1:0
89' Šahtjor stavio tačku na i
Izuzetan prodor Solomona kojim je nekoliko igrača ostavio iza sebe, onda trezven pas za Dodoa, koji je uposlio Žuniora Moraeša.

Najbolji strelac Šahtjora je imao lak zadatak - 1:0.
86' Višća, opet, umalo!
Višča je ponovo bio opasan po gol Kopenhagena, ali je njegov udarac prozujao iznad prečke.
Još 10-ak minuta...
Deluje kao da je sve rešeno. Bašakšehiru su potrebna dva gola na gostovanju Kopenhagenu, isto koliko i Volfsburgu na gostovanju Šahtjoru.
70' Još jedan crveni!
Kakva reakcija defanzivca Volfsburga Bruksa. Lopta je došla do Morašea, koji nije bio ni blizu gola, a onda ga je Bruks otvorenim delom kopačke udario u stomak. Laka odluka za slovačkog sudiju, sada se igra 10 na 10.
Sporna situacija:
67' Crveni za Šahtjor!
Nije bio penal za Volfsburg, to je Kružilak video na ponovljenom snimku, ali je bio oštar faul. Viktor je srušen kada je ispred njega bio samo golman, pa je sudija Hočolavu poslao na rano tuširanje.
65' Penal za Volfsburg... Ipak, ne!
Pravo niotkuda! Zaspala je odbrana Šahtjora, Šlager je oborio Viktora, a on je pao. Ipak, pitanje je da li je faul bio van kaznenog ili unutar njega.

Reagovala je VAR soba, a onda je odluka preinačena u faul na ivici kaznenog.
Kopenhagen – Bašakšehir 3:0
62' "Gazi" Kopenhagen!
Šampion Turske je na kolenima! Munjevita kontra Kopenhagena, slalom Falka i precizan šut za 3:0!
Šta može da uradi Srbin?
Za Bašakšehir na terenu od 54. minuta je Danijel Aleksić, koji je zamenio Topala. Takođe je na terenu Elija, koji je ušao umesto Tekdemira.

Na drugoj strani su u igri Stage i Darami, a van terena su Mudrazija i Kaufman.
56' Bez prilika u Ukrajini
Odmeravaju snage na startu drugog poluvremena obe ekipe. Volfsburgu su potrebna dva gola protiv Šahtjora, jer je u prvom meču u Nemačkoj bilo 1:2.
Kopenhagen – Bašakšehir 2:0
53' Gol – Vind neumoljiv!
Jonas Vind postiže drugi gol! Stavio je loptu na belu tačku, pa poslao golmana Bašakšehira u jednu, a loptu u drugu stranu. Umalo da ga zaustavi stativa, ali ipak - 2:0!
52' Penal za Kopenhagen!
Pep Bijel se sjajno snašao, prešao Klišija i ušao u kazneni, a zatim iznudio jedanaesterac!
Počela su druga poluvremena
Poluvreme
Kraj prvih 45 minuta na obe utakmice.

Šahtjor je bio dosta bolji od Volfsburga, ali je rezultat i dalje 0:0.

Kopenhagen i Bašakšehir su odigrali relativno izjednačen meč, ali su Danci malo bolji, dovoljno za 1:0.
44' Višća - umalo!
Imao je Bašakšehir najbolju priliku do sada, ali Višća nije pogodio.
33' Šahtjor silovito napada, ali gola nema
Taison je vukao loptu od sredine terena, odigrao dupli pas sa Matvijenkom, a onda je lopta došla do Morašea.

Ispred sebe je imao samo Kastelsa, ali je šutirao pored gola.
25' Sporna situacija u Kopenhagenu
Bjeland je evidentno igrao rukom, fudbaleri Bašakšehira su hteli penal, ali je sudija Orsato odmahnuo rukom.

Ponovljeni snimak je pokazao da je bilo igranja rukom, ali van kaznenog.
14' Mirno u Ukrajini
Na duelu Šahtjora i Volfsburga za sada nijedna dobra prilika. Volfsburg je par puta šutirao ka golu protivnika, ali sva tri puta jalovo.
13' Kolosalna šansa za Dance
Još jedna dobra akcija domaćina i šut Jensena, ali odlična odbrana Gunoka.
Kopenhagen – Bašakšehir 1:0
4' Imamo prvi gol!
Vodi Kopenhagen protiv Bašakšehira od 1:0. Lepo je napao domaćin, lopta je došla od Varele na desnom boku, a on je savršenim centaršutem pronašao Vinda, koji je loptu smestio glavom u gol.