Mega – Zvezda 68:78

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mega Bemaks 78:68 na gostovanju u Sremskoj Mitrovici u 11. kolu ABA lige.

15:20, 10:22, 22:22, 21:14
  MEG   CZV
  68 : 78
Kraj meča: Beron stavio tačku za 11. pobedu Zvezde
Mega je stigla na -6, ali Beron sa dva koša u nizu stavlja konačnu tačku na meč – 68:78
8' Perperoglu "vadi" Zvezdu
Nakon nove promašene trojke gostiju, Ratkovica poentira sa distance i vraća Megu na -6, ali Perperoglu opet poentira kada je bilo najpotrebnije za Zvezdu – 65:74
7' Mega se vratila u igru
Promašuju Regland i Faje pokušaje za tri, dok s druge strane odgovara Mokoka i domaćin konačno spušta razliku ispod deset poena – 62:71
6' Mega opet odgovara
Novi period loše igre Zvezde, što Mega koristi te košem Bitadzea i trojkom Ratkovice prilazi na -12 – 59:71

5' Mega propustila šansu
Nije domaćin iskoristio krizu u igri Zvezde, primakli su se na tek -12 iako gosti četiri minuta nisu poentirali, a čim je "ušla" prva lopta, gosti ulaze u seriju i opet "beže" – 54:71
3' Zvezda i dalje bez koša
Skoro puna tri minuta Zvezda nije dala koš u poslednjem kvartalu, ali i dalje ima veliku prednost
1' Mega se ne predaje
Domaćin dobro otvara poslednji kvartal i poenima Ratkovice i Mokoke smanjuju zaostatak – 50:64
Kraj III četvrtine: Zvezda ide ka pobedi
Crveno-beli potpuno kontrolišu tok meča, novi koš Perperoglua uz promašaje Mege za sigurno predost uoči poslednjeg kvartala – 47:64
7' Zvezda opet na +20
Trojka Perperoglua, te poeni Odžoa za novi "beg" Zvezde – 42:62

5' Zvezda drži odstojanje
Ne dominira Zvezda kao u drugom periodu, ali poenima Berona i Reglenda drži odstojanje u Mitrovici – 37:55
3' Zvezda opet "pobegla"
Ne koristi domaćin momentum, opet prave seriju grešaka igrači Mege, a Zvezda u svom stilu odgovara trojkom Lazića i polaganjem Cirbesa – 32:50
1' Mega za minut kao skoro za celu četvrtinu
Zvezda trojkom Simanića stiže do +20 na startu drugog poluvremena, ali Mega sjajno odgovara serijom 7:0 zbog čega Tomić traži minut pauze – 32:45
Poeni

Kraj II četvrtine: Sjajan kvartal Zvezde za +17
Davidovac gubi loptu u poslednjoj sekundi, pa Zvezda odlazi na poluvreme sa 17 poena prednosti – 25:42
10' Kvar semafora produžio poluvreme
Kvar semafora u hali "Pinki" posle koša Simanića izazvao je višeminutnu pauzu u igri, a nakon što su se igrači vratili na parket, Tomić traži tajm-aut uoči poslednjih 12 sekundi.
9' Domaćin došao do daha
Nekoliko solidnih napada Mege koja pre svega preko Bitadzea uspeva da smanji zaostatak – 22:37

8' Mega dala koš!
Posle šest minuta bez koša i serije Zvezde 13:0, Mega konačno ponovo poentira u ovoj četvrtini zakucavanjem Bitadzea – 19:36
8' Dvostruka razlika u korist Zvezde
Očajna igra Mega u drugom kvartalu, samo jedan koš za šest minuta, a pet izgubljenih lopti, pa Perperoglu sa penala i Beron trojkom odvode Zvezdu na dvostruku razliku – 17:34
6' Mega u problemu
Domaćin ima dosta problema u napadu, ne uspeva ni da šutira, dok s druge strane Perperoglu pogađa novu trojku za Zvezdu – 17:30

4' Prva dvocifrena razlika
Zvezda maksimalno koristi greške igrača Mega, pa košem Perperoglua stiže do prve dvocifrene prednosti – 17:27
2' Zvezda "pronašla" trojku
Nakon serije promašenih šuteva za tri poena, konačno Faje pogađa sa distance, ali s druge strane odgovara Fundić iz reketa – 17:23
Kraj I četvrtine: Zvezda iz odbrane do +5
Odlična odbrana Zvezde u poslednjem minutu, dok s druge strane Nenadić i Odžo poentiraju sa penala za +5 nakon prvih deset minuta – 15:20
9' Mega "obuzdala" Zvezdu
Serija grešaka i promašaja s obe strane, šut više nesluži Zvezdu, pa Mega ponima Bitadzea prilazi na pola koša zaostatka – 15:16
7' Mega hvata priključak
Nakon tajm-auta Milojevića, Mega postiže četiri poena sa linije za slobodna bacanja i hvata priključak, ali Reglend sjajnim prodorom prekida seriju domaćina – 10:15
5' Zvezda se "odlepila" trojkama
Treća trojka Zvezde u prvih pet minuta, ovu pogađa Beron i crveno-beli stižu do prve osetne prednosti – 6:13
U međuvremenu
3' "Klackalica"
Mega preko Bitadzea, Ratkovice i Miškovića preokreće rezultat, ali Zvezda nastavlja "klackalicu" trojkom Simanića i košem Cirbesa – 6:10
1' Opet otvaranje trojkom
Kao i pre nekoliko dana protiv Breše, Zvezda i ovaj me otvara trojkom Reglenda, a potom poentira i Beron – 3:5

Počeo je meč u hali "Pinki"
Startne petorke:

Mega: Mokoka, Ašćerić, Ratkovica, Mišković, Bitadze
Zvezda: Reglend, Cirbes, Beron, Simanić, Lazić
Dobrodošli!
U LIVEB BLOGU B92 možete pratiti iz napada u napad tok meča Mega – Zvezda.
Samopouzdanje
Zvezda u meč ulazi nakon impresivne pobede nad Brešom (103:67) u Evrokupu i rasterećeni zbog izborenog plasmana u Top 16 fazu