Fudbal 4

5.5.2024.

16:56

Petrović ponovo odbranio gol Čelsija – Plavci razbili Vest Hem na Bridžu VIDEO

Fudbaleri Čelsija upisali su novu pobedu, jer su na svom terenu ubedljivo savladali ekipu Vest Hema rezultatom 5:0.

Srđan Novaković
Profimedia

Čelsi je tako nastavio seriju pobeda koju je započeo u prošlom kolu, kada je takođe na Stamdord Bridžu bio bolji od Totenhema.  I to je prvi put da je Čelsi vezao dve pobede posle januara meseca.

I na tom meču nije primio gol, tako da je ovo druga utakmica na kojoj srpski čuvar mreže Đorđe Petrović nije sačuvao svoj gol.

Sa druge strane kriza rezultata Vest Hema se nastavlja, oni su poslednju pobedu ostvarili još šestog aprlila i od tada ne znaju za slast pobede.

Čelsi posle ove pobede se približio plasmanu u Evropu, jer mu to šesto mesto sada beži samo dva boda, tačnije Njukasl koji se nalazi na mestu koje donosi plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija.

Opet je goleadu na Bridžu u ovom malom londonskom derbiju otvorio najbolji igrač Čelsija Kol Palmer koji je pogodio mrežu gostiju u 15. minutu, što je njegov 21. gol u ovoj sezoni.

Do kraja prvog dela igre Čelsi je postigao još dva gola.

Prvo je Konor Galager povećao prednost u 30. minutu, da bi Madueke zapečatio prednost svog tima i već posle prvog poluvremena rešio pitanje pobednika.

U drugom delu meča u listu strelaca se dva puta upisao Nikolas Džekson koji je tresao mrežu, prvo u 48. minutu, a onda i u 81.

Ovo je najubedljivija pobeda Čelsija nad Vest Hemom u istoriji duela ova dva tima i plavci su čekićarima dali pet golova prvi put posle 21. godine.

Čelsi u narednom kolu dočekuje Notingem Forest, dok Vest Hem će dočekati Luton.

Na drugom meču koji se igrao u Brajtonu između domaće ekipe i Aston Vile slavili su domaći sa 1:0.

Pobednički gol za domaću ekipu je postigao Žoao Pedro u 87. minutu meča.

Aston Vila je sada na sedam bodova više od Totenhema na četvrtom mestu, ali sa dve utakmice više, dok je Brajton na 11. mestu i već je od ranije obezbedio opstanak u Premijer ligi i naredne sezone.

U sledećem kolu Brajton će gostovati Njukaslu, dok Aston Vila čeka Liverpul.