Košarka 54

24.5.2024.

23:12

Ništa od grčkog finala – Real prejak za Olimpijakos VIDEO

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Evrolige, pošto su u drugom polufinalu fajnal-fora u Berlinu savladali Olimpijakos rezultatom 87:76.

EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Sama utakmica nije bila toliko neizvesna kao prva između Panatinaikosa i Fenerbahčea, jer je Real, ipak, još u prvom poluvremenu postavio stvari na svoje mesto.

Briljirali su "kraljevi" u svakom segmentu igre, postavili rekord F4 EVrolige po broju poena u prvom poluvremenu i odlepili se dovoljno daleko od, ipak, ove večeri slabijeg Olimpijakosa.

Branilac trofeja će u finalu u nedelju uveče igrati protiv Panatinaikosa.

Meč je počeo šuterskom rapsodijom Madriđana, gde je prednjačio Mario Hezonja sa tri trojke kojima je odmah u startu "odlepio" Real.

Brzo je Real stigao do 14:6, pa 19:8, a onda furioznom završnicom prvu deonicu dobio sa rekordnih 28:10.

Nije Real spuštao papučicu sa gasa, naprotiv, dodano ju je pritisnuo i pojačao ritam. Tako je već sredinom drugog kvartala bilo +21 (42:21), a nešto kasnije je bilo i 54:29, dakle, maksimalnih +25.

Olimpijakos je ludom trojkom Mekisika na isteku druge četvrtine prišao na 56:37, a tu energiju preneo na drugo poluvreme.

Dobrom odbranom je zaustavio Realova oružja, a trojkama uspeo da topi razliku. Prednjačio je Aleš Piters, koji je bio najagilniji i u odbrani, ali i pod košem i najviše u šutu za tri.

Pridružio mu se i Najdžel Vilijams-Gos, te je Olimpijakos prišao na -10, a na nekih sedam minuta pre kraja i jednocifreni minus.

Međutim, Real je uvek uspevao da pronađe odgovor i uzvrati udarac, svaki put prilično bolan za crveno-bele iz Pireja.

Olimpijakos je ratnički tim, nije se predavao nijednog momenta, ali je Real na suvi kvalitet i prekaljene igrače ipak uspeo da iskontroliše utakmicu do kraja, te se plasira u novo finale Evrolige.

Džanan Musa predvodio je Madriđane sa 20 poena, Mario Hezonja ubacio je 12, a Geršon Jabusele i Vensan Poarje po 11.

Kod Olimpijakosa Alek Piters postigao je 23, Šekil MekKisik 17, a Najdžel Vilijams-Gos 15 poena.

Sofascore

Filip Petrušev ubacio je pet, dok se Nikola Milutinov nije upisao u strelce.

Sva dešavanja iz "Uber arene" pratićemo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.

87:76 – kraj!

Real Madrid je apsolutno zasluženo u finalu Evrolige.

Olimpijakos je želeo osvetu za prošlosezonsko finale, ali je ove večeri bio preslab za "kraljevski klub".

U nedelju u finalu gledamo okršaj Panatinaikosa i Real Madrida.

23:09

38' Da li je ovo kraj?

Mustafa Fal je promašio oba slobodna bacanja i dva i po minuta do kraja rezultat ostaje 83:73.

23:05

37' Poslednji trzaji Olimpijakosa

Nikako Olimpijakos ne uspeva da se do kraja vrati u meč.

Real, ipak, na iskustvo i kvalitet uspeva da iskontroliše sami finiš utakmice.

23:00

35' Tačno pet minuta do kraja

Olimpijakos je stigao do osam poena minusa, a onda dva napada prokockao početničkim greškama.

To su prilike koje su morale da se iskoriste, zato je Barcokas besan na Vilijams-Gosa i Mekisika.

22:55

33' Olimpijakos na jednocifrenom minusu

Trojku pogađa Najdžel Vilijams-Gos i donosi 76:67.

Do kraja još nešto manje od sedam minuta.

Nikola Milutinov je zaradio rasekotinu i mora da izađe iz igre.

22:52

22:50

32' Olimpijakos opstaje u igri trojkama

Novu je ubacio Piters, a onda i Vilijams-Gos.

Međutim, Real ponovo ima odgovor, i to trojkom Jabuselea, pa "flouterom" Ljulja.

Za beg na 76:64.