Košarka 41

24.5.2024.

22:17

Jago nastavio u MVP ritmu – Zvezda srušila FMP VIDEO

Košarkaši Crvene zvezde su savladali FMP u prvom polufinalnom meču Košarkaške Superlige Srbije sa 97:87, u hali "Aleksandar Nikolić".

Peđa Milosavljević/Starsport

Osetila se oscilacija u igri crveno-belih, ali su na kraju uhvatili ritam i došli do rutinske pobede.

Najefikasniji u redovima Zvezde, bio je Jago dos Santos sa 25 poena uz tri skoka i šest asistencija, sa samo dva promašaja iz igre (8/10, 5/6 za tri). Pratio ga je Luka Mitrović sa dabl-dabl učinkom, odnosno 15 poena, 10 skokova i tri asistencije.

Dvocifreni su bili Nemanja Nedović sa 13, Stefan Lazarević sa 11 i Miloš Teodosić 10 poena, četiri skoka i sedam asistencija.

U sastavu Crvene zvezde se nije našao Rokas Gedraitis, ali je šansu dobio mladi Andrej Kostić.

Kod FMP-a se istakao Matić Rebec sa 16 poena, osam asistencija.

Pratio ga je Aleksa Stepanović sa 15 poena i četiri skoka, a dvocifreni su bili Jovan Novak sa 12 i Ranko SImović sa 10 poena.

Zvezda sada vodi sa 1:0 u seriji i na korak je od plasmana u finale Košarkaške lige Srbije. FMP ima šansu da popravi utisak na domaćem terenu.

Zvezda je održavala prednost do sredine drugog kvartala, ali je napad odjednom stao. Više nisu uspevali crveno-beli da se povežu, a FMP je odličnom igrom, Rebeca, Šaranovića i Stepanovića došao na posed zaostatak pred pauzu na poluvremenu – 43:40.

Agonija crveno-belih se nastavila i u drugom poluvremenu, ništa nije polazilo crveno-belima za rukom, a FMP je uspeo da dođe i do minimalnog vođstva na 13 minuta do kraja meča posle trojke Jovana Novaka (55:57).

Ipak, probudila se Zvezda u završnici treće četvrtine, pogodio je Jago trojku, potom i Tompkins i crveno-beli su vratili prednost pred poslednjih 10 minuta – 68:63.

Ispao je FMP u nastavku iz ritma, a Zvezda je ponovo krenula odlično da igra u napadu. Pogodio je Jago trojku, a posle tri minuta sa dve uzastopne Teodosića, bilo je jasno u kom smeru ide ovaj meč (81:67).

Do kraja su crveno-beli rutinski priveli utakmicu kraja i došli do sigurne dvocifrene pobede. U završnici je i Andrej Kostić dobio šansu na poslednja dva minuta. Čak je i njegovim poenima završen meč – 97:87.

Sledeći susret je na programu u ponedeljak od 18 časova u Železniku, gde Zvezda ima prvu meč loptu.

Utakmicu između Crvene zvezde i FMP-a, ispratili ste UŽIVO uz live blog B92.Sport:

22:15

40' Kraj meča – 97:87

Kostić ne pogađa bacanja.

Simović dolazi do poena na drugoj strani.

Potom se Kostić upisuje u strelce za kraj – 97:87.

22:12

39' Jago stavlja tačku na meč

Kostić pravi faul pri šutu za tri Simovića.

Siguran je Ranko sa linije penala 3/3.

Nova trojka Jaga, njegov 25 poen.

Pogađa Roberts na drugoj strani – 95:85.

22:11

38' Šansa za Kostića

Mitrović lako dolazi do novih poena.

Rebec pogađa za tri poena.

Ne uzvraća Ilić – 92:80.

Kostić u igri umesto Teodosića.

22:09

37' Zvezda drži sve u svojim rukama

Rebec siguran sa linije penala.

Dva propuštena napada Zvezde – 90:77.

22:08

22:06

36' Trojka Ilića

Stepanović beleži promašaj za tri poena.

Promašaj Nedovića, ofanzivan skok Teodosića i trojka Ilića.

Razigrala se Zvezda.

Stepanović dolazi do novih poena – 90:75.

22:05

35' Zvezda ide ka pobedi

Mitrović dolazi do poena.

U nastavku, izgubljena lopta Šaranovića.

Siguran još jednom Mitrović – 87:73.

22:00

34' Zvezda održava prednost