AK: Bronzana medalja Južnoj Koreji

Reprezentacija Južne Koreje pobedila je Uzbekistan sa 3:2 (3:1) u utakmici za treće mesto na Azijskom kupu u Kataru.

Izvor: SO

Petak, 28.01.2011.

18:16

Vodeći gol postigao je 21-godišnji fudbaler sredine terena Ko Ja-Čeol, a napadač Ji Dong-Von postigao je dva pogotka i Koreja je u 38. minutu imala tri gola prednosti.

Međutim, Aleksandr Gejnrih prvo je smanjio rezultat iz penala u 45. minutu, a zatim je novim golom u 53. minutu uneo neizvenost u meč. Ipak, Južna Koreja je sačuvala prednost i došla do pobede.

Južna Koreja se trijumfom direktno plasirala na 16. izdanje Azijskog kupa, koje će 2015. biti održano u Australiji, dok Uzbekistan očigledno nije uspeo da se oporavi posle katastrofalnog poraza od Australije u polufinalu (6:0).

U finalu u subotu sastaju se Japan i Australija, koja je u svom drugom učešću na Azijskom kupu uspela da dođe do borbe za zlatnu medalju.

Utakmica je na programu na Kalifa stadionu od 16 časova.