Novi trijumf Sampe, remi Intera

Fudbaleri Sampdorije savladali su rimski Lacio na svom ‘Marasiju’ rezultatom 2:1, posle preokreta u prvom poluvremenu.

Nedelja, 07.03.2010.

17:19

Bolonja je istim rezultatom savladala Napoli (2:1), dok su minimalne trijumfe ostvarile ekipe Barija i Palerma. Bari je slavio protiv Kjeva, a Palermo protiv Livorna. Kaljari je, sa igračem manje, stigao do remija protiv Katanije (2:2), baš kao i Sijena protiv Parme (1:1), dok na meču Atalanta – Udineze nije bilo golova.U poslednjoj utakmici kola, u Milanu, Inter i Đenoa odigrali su meč bez golova.

Sampdorija je u Đenovi, posle preokreta viđenog već u prvom poluvremenu, stigla do trijumfa protiv Lacia (2:1). Gosti su poveli golom Serđa Flokarija u sedmom minutu, ali fudbaleri Sampe do kraja prvog poluvremena pogotcima Stefana Gubertija u 29. i Đampaola Pacinija u 36. minutu prelaze u vođstvo, koje uspevaju da sačuvaju do kraja meča. Gosti su meč završili sa deset fudbalera pošto je Mauro Zarate u 77. minutu dobio direktni crveni karton. ‘Nebeskoplavi’ su posle novog neuspeha ostali na 17. poziciji, pa im u poslednjih 11 kola predstoji teška borba za opstanak u Seriji A. Sa druge strane, Sampdorija se 12 prvenstvenim trijumfom probila na šestu poziciju. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta za Rimljane, dok u timu Sampdorije nije bilo mladog Stefana Šćepovića.

Bolonja je ranim golovima Marsela Zalajete u sedmom i Martinsa Adailtona u 12. minutu stigla do trijumfa u duelu sa Napolijem. Poraz Napolitanaca ublažio je Leandro Rinaudo pogotkom u 14. minutu. Napoli je posle ovog poraza skliznuo na sedmo mesto na tabeli, dok je Bolonja sada 13. sa 34 osvojena boda.
FoNet
Fudbaleri Barija savladali su Kjevo rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Kastiljo u 20. minutu. Domaći su imali priliku da zabeleže i ubedljiviju pobedu, ali je Masimo Donati promašio penal u sudijskoj nadoknadi vremena.

Palermo je, takođe, zabeležio minimalnu pobedu protiv Livorna. Pitanje pobednika rešeno je u završnici utakmice, kada je Fabricio Mikoli u 81. minutu savladao golmana Rubinja.

Katanija koju vodi srpski stručnjak Siniša Mihajlović igrala je nerešeno sa Kaljarijem (2:2) i sve više se udaljava od opasne zone. Zahvaljujući novom remiju, Katanija se probila na 15. mesto na tabeli i sada ima pet bodova više u odnosu na 18. Livorno. Kaljari je poveo u osmom minutu golom Andrea Lacarija, ali je Katanija preokrenula rezultat pogocima Đuzepea Maskare iz jedanaesterca u 31. i Maksija Lopesa u 35. minutu. Konačan rezultat meča postavio je Andrea Kosu u 74. minutu. Kaljari je u 69. minutu ostao sa deset igrača na terenu, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Kanini.

Sijena je uspela da izbegne poraz u duelu sa Parmom, pošto je Simone Vergasola golom u 69. minutu doneo bod posledneplasiranoj ekipi Serije A. Prethodno su gosti poveli golom Bijabijanija u 34. minutu. Domaći na kraju nisu uspeli da iskoriste činjenicu da je Parma od 79. minuta imala igrača manje, pošto je drugi žuti karton dobio Luis Himenes.
Beta
U duelu Atalante i Udinezea nije bilo golova, a za goste je ceo meč odigrao Aleksandar Luković. Dušan Basta, koji se oporavio od povrede, nije bio u timu Udinezea.

Lider Serije A Inter zabeležio je i četvrti remi u poslednjih pet kola. 'Neroazuri' nisu uspeli da slome otpor fudbalera Đenoe i sada imaju samo četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Milan koji je u subotu na 'Olimpiku' igrao nerešeno sa trećeplasiranom Romom.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković igrao je za Inter do 75. minuta kada ga je zamenio Rikardo Kvarežma. Sa druge strane, fudbaler Đenoe Boško Janković, koji se nedavno oporavio od teške povrede ligamenata kolena, dobio je šansu u 53. minutu, umesto Davida Suaza, ali je samo 15 minuta kasnije, na svoj zahtev, napustio teren. Janković je prošle nedelje odigrao poslednjih 20 minuta prijateljske utakmice Srbija - Alžir (3:0). Nenad Tomović je ceo meč proveo na klupi za rezerve, dok mladi Danijel Aleksić nije bio u kombinacijama trenera Đenoe Đan Pjera Gasperinija.