Serija A: Fiorentina izvukla bod

Fudbaleri Fiorentineosvojili su bod protiv Lacija u Rimu (1:1), dok je Katanija pobedila na svom terenu Bari sa 4:0 u prvim utakmicama 26. kola Serije A.

Subota, 27.02.2010.

20:28

Lacijali su poveli golom Sebastijana Sivilje u sedmom minutu, a bod Fiorentini doneo je svojim prvim golom za 'Violu' Keirison u prvom minutu nadoknade vremena. Katanija Siniše Mihajlovića do velike pobede stigla je golovima Adrijana Rikjutija u četvrtom, Kristijana Ljama u 40, Takajakija Morimota u 81. minutu i Horhe Martineza u poslednjim trenucima utakmice.

Mladi reprezentativac Srbije Adem Ljajića prvi put je bio starter u ekipi "ljubičastih", ali ga je početkom drugog poluvremena zamenio upravo strelac izjednačujućeg gola Brazilac Keirison. S druge strane, Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta za Lacio.

U subotu je na program još jedan duel 26. kola, dok su preostali mečevi zakazani za nedelju.