Serija A: Fiorentina izvukla bod

Fudbaleri Fiorentineosvojili su bod protiv Lacija u Rimu (1:1), dok je Katanija pobedila na svom terenu Bari sa 4:0 u prvim utakmicama 26. kola Serije A.

Izvor: B92 Italija

Lacijali su poveli golom Sebastijana Sivilje u sedmom minutu, a bod Fiorentini doneo je svojim prvim golom za 'Violu' Keirison u prvom minutu nadoknade vremena. Katanija Siniše Mihajlovića do velike pobede stigla je golovima Adrijana Rikjutija u četvrtom, Kristijana Ljama u 40, Takajakija Morimota u 81. minutu i Horhe Martineza u poslednjim trenucima utakmice.

Mladi reprezentativac Srbije Adem Ljajića prvi put je bio starter u ekipi "ljubičastih", ali ga je početkom drugog poluvremena zamenio upravo strelac izjednačujućeg gola Brazilac Keirison. S druge strane, Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta za Lacio.

U subotu je na program još jedan duel 26. kola, dok su preostali mečevi zakazani za nedelju.

20:45 Juventus - Palermo

Tabela: 1. Inter Milan 55, 2. Milan 51, 3. Roma 50, 4. Juventus 41, 5. Napoli 40, 6. Palermo 40, itd.

Sport

ZOI: Zlato za SAD, Srbija 18.

Bobisti Srbije zauzeli su 18. mesto u takmičenju četvoroseda u Vankuveru. Zlatna medalja pripala je Amerikancima.

Bob subota 27.02. 22:59